Poraz u Baru: Budućnost nije mogla da preživi dalekometnu paljbu Mornara
slika 18.04.2021. 19:12 h
Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Mornara u Baru 100:92 (20:31, 37:24, 25:18, 18:19)

Najgori moguči scenrario za "plavo-bijele" se dogodio u posljednjoj zvaničnoj ligaškoj utakmici ABA lige.

Poraz u Baru, je dobro poljuljao prvo mejsto koje je pbojeda donosila.

Nakon dobrog otvaranja meča i dobre prve četvrtine, naredne dvije su bile među najgorima ove sezone, posebno druga u kojoj smo primili nevjerovatnih 37 poena, i čak 9 trojki domaćina.

Naši momci su u tim trenucima izgledali nemoćno, dok su Barani skoro sve što su uputili ka košu pogađali.

Postojala je neka nada za priključak u posljednjim minutima, kada smo uspjeli da dođemo na 6 poena, ali tada jendostavno iz par napada nismu uspjeli da poentiramo i pobjeda je ostala u Baru.

Dejan Milojević je odlučio da startuje sa malo nižom petorkom, pa su se u startnih 5 našli: Džastin Kobs, Petar Popović, Fedor Žugić, Melvin Edžim, Vili Rid.

Početni dio utakmice protekao je u znaku Melvina Edžima. Kanadski košarkaš je otvorio meč trojkom, da bi potom još dva puta poentirao i uz dva slobdna bacanja u prvih 5  minuta ukupno postigao 9  poena.

Odličan je bio i Fedor Žugić, koji je pored postignute trojke, dva puta sjajno asistirao saigračima, pogotovo za Vilija Rida koji je završio akciju moćnim zakucavanjem,

Dobra igra rezultirala je ranim vođstvom od +10 poena prednosti.

Osim Edžima, u prvoj četvrtini bilježimo i po 6 poena za Nikolu Ivanovića i Vilija Rida.

Domaći košarkaši dobto otvaraju drugu četvrtinu, sa njihovom specijalnošću - šutom spolja. Igrači Mornara u kratkom periodu pogađaju tri trojke.

Kobs je uspio da uzvrati s jednom trojkom, Edžim s prodorom.

Međutim protivnik je ušao u dobru seriju, i za 5 munuta je postigao 18 poena i smanjio zaostatak samo na 4 poena, pa je Milojević reagovao tajm autom.

Nakon što se činilo da smo mini serijom od 4:0, preko Vilija Rida uspostavili kontrolu nad mečom, domaći su nastavili sa dalekometnom paljbom.

Čak 9 puta su bili precizni sa linije 6,75 za nevjerovatnih 37 poena u drugoj četvrtini.

Na poluvremenu su tako igači Mornara imali prednost od 2 poena razlike.

I nakon poluvremena barska ekipa je nastavila u sličnom ritmu sa dvije brze trojke. Poslije dva i po minutai serije od 8:2, Milojević je ponovo zvao tajm aut.

Imali su naši momci velikih problema sa realizacijom, pa smo cijelih 5 minuta treće četvrtine postigli samo 2 poena.

Konačno, u drugom djelu treće četvrtine "plavo-bijeli" su žuvnuli malo, najviše preko Džastina Kobsa, koji je i pogađao i razigravo saigrače.

I onda posljednja četvrtina, u prvom djelu nastavio se pravi horor za naš tim, pošto su Barani nastavili sve da pogađaju, pa je presnot pošla i na 17 poena razlike.

Naši momci tada prave setiju od 8:0, i spuštaju prednos na jednocifreni zaostatak.

Milojević je u tom trenutku odlučio da na parket pošalje smallball petorku sa Kobsom, Ivanovićem, Popovićem, Edžimom i Nikolićem.

Poenima Dela Valea za tri poena uspjeli smo da spustimo prednost na 6 poena. Imao je Italijan kasnije i priliku da spusti na samo 3 poena, ali iako je uspio sam sebi da izgradi idealnu priliku nije bio precizan.

U posljednjih minut i po imali smo prilike da spustimo prednost, ali na kraju nismo uspjeli da stignemo.

Sada prvo mjesto ne zavisi od nas, već samo ako Crvena zvezda izubi u naredne dvije utakmice protiv Krke ili Zadra.