Budućnost demonstrirala silu: Sjajna partija "plavo-bijelih"
slika 14.04.2021. 21:30 h
Košarkaši Budućnost Volija savladali su Igokeu 92:64 (14:15, 32:11, 23:20, 23:18).

Plavo-bijeli su demonstrirali košarkašku silu u derbi meču sa Igokeom, igrajući izvanredno na obije strane terena.

Tri su glavne stvari koje su doprinjele pobjedi.

1. Prije svega, naši momci su konačno "odčepili" sa distance, šut koji je falio u prethodnim utakmicama.

U ovoj pogodili smo 13 trojki iz 32 puta.

2. Odlična kontrola skoka, samim tim i sjajna odbrana koja je tu kontrolu pratila.

3. Fenomenalan protok lopte, sa čak 21 timskom asistencijom.

Dejan Milojević odlučio se za petrorku Džastin Kobs, Fedor Žugić, Suad Šehović, Melvin Edžim i Vili Rid.

Na samom uvodnom odmjeravanju snaga, bilježimo atraktivnu trojku našeg kapitena Suada Šehovića, blokadu Vili Rida, o onda i trojku Fedora Žugića.

Da smo dobro namjestili nipanske sprave potvrdio je i Džastin Kobs trećom trojkom za našu ekipu u prvih pet minuta meča.

Međutim onda smo ušli u seriju promašaja zajedno sa gostima iz laktaša što je rezultiralo slabijom prvom četvrtinom 14:15.

Drugu četvrtinu otvara Nikola Ivanović sa poenima, pa onda trojka Petra Popovića.

Dobrom odbranom prije svega, uspjeli smo da uđemo u seriju 12:0.

Igokea je tek prve poene postigla poslije tri i po minuta igre u drugoj četvrtini.

Serija Budućnosti popela se na 22:4, a trojke za naš tim su pogađali Dela Vale, Nikolić, Ivanović.

U prvom poluvremenu dobra rola Fedora Žugića. Naš supertalentovani bek je predvodio listu strijelaca sa 11 poena, po 7 poena su postigli Ivanović i Rid.

Džastin Kobs je pokazao svoj šuterski potencijal sa perimetra sa dvije pogođene trojke u ovom periodu, a precizni su sa linije 6,75 bili i Dela Vale i Žugić

Početkom posljednje dionice, poenima Luke Mitrovića, svi košarakaši Budućnosti su uspjeli da se upišu u strijelce.

Do kraja rutinski smo završili meč, i na kraju slavili 28 poena razlike.

Fedor Žugič je ubacio 17 poena, 13 poena je dao Petar Popović uz 5 asistencija, Rid je imao double double uz 12 poena i 10 skokova, Džastin Kobs je dodao 11 uz 4 asistencije.

Preostala je još jedna utakmica u regularnom djelu sezone, a to je gostovanje protiv Mornara.