Poraz "plavo-bijelih" u Malagi: Falilo je malo sportske sreće
slika 14.10.2020. 22:46 h
Košarkaši Budućnost Volija izgubili su na gostovanju u Malagi protiv Unikahe 91:87 (15:22, 22: 25, 23:15, 31:25).

Naši košarkaši su bolje otvorili meč.  Danilo Nikolić i Petar Popović su pogodili za 3 poena, za rano vođstvo od +6 za naše momke.

Uslijedila je serija od 9:0 za Malagu, na koju je tim Petra Mijovića odgovorili sa 12:0 uz trojke Ežima i Kobsa.

U prvom dijelu utakmice, koji je apsolutno pripadao našim momcima, karakterisao je dobar napad, odličan protok lopte i sjajan procenat na šutu za 3 poena. U prvom poluvremenu smo trojke šutirali 6 od 9.

Džastin Kobs je u tom periodu imao čak sedam asistencija.

Odličan doprinos u drugoj četvrtini su dali i Dragan Apić i Nikola Ivanović sa klupe. U tim trenucima utakmice zabilježena je i rola super talentovanog Fedora Žugića koji je prvo blokirao protivnika, a onda imao sjajan ulaz.

Na poluvrijeme smo otišli sa prednosti od 10 poena razlike.

Međutim u drugom dijelu protivnici su zbili redove, i dobrim šutem (prije svega van linije 6,75) brzo su istopili prednost našeg tima.

Veliki problem našem timu zadavo je Frensis Alonso, koji je meč završio sa 21 poenom i čak 6 trojki.

Naš tim je bio u egalu sve do samog kraja, ponajviše zahvaljujući Nikoli Ivanoviću koji je imao još jedan sjajan šuterski meč,a  potom i Danilu Nikoliću i Suadu Šehoviću.

Međutim u četvrtoj četvrtini je Adam Vaščinski pogađao gotovo sve, pogotovo za tri poena (tri trojke u ovom periodu), i Malaga je ponovo uspjela da odnese pobjedu, u duelu kojem su, imali više sportske sreće.

NIkola Ivanović je meč završio 21 poenom, Džastin Kobs je dao 14 uz 11 asistencija, Danilo Nikolić i Dragan Apić po 11 poena, dok je kapiten Suad Šehović sa tri trojke meč završio sa 9 poena.

Ovo je ujedno i prvi ovosezonski poraz naših košarkaša.