Plavi osvojili Kup Crne Gore!
slika 14.02.2020. 20:22 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli osvojili su Kup Crne Gore!

Plavi su do trofeja Kupa došli nakon pobjede nad ekipom Mornara iz Bara rezultatom 83:92!
Od samog starta su naši momci pokazali da su u Bar došli po trofej osvajača Kupa Crne Gore. Već nakon prvih 10 minuta naš tim je imao prednost od 10 poena. Najefikasniji u uvodnim minutima meča bio je Sean Kilpatrick koji je nakon prve četvrtine imao 7 poena. Naš tim je odigrao sjajnu u odbrani na startu, pa je tim iz Bara postigao svega 14 poena u prvih 10 minuta meča. U drugoj dionici je naš tim na krilima Justina Cobbsa održavao prednost. U drugom poluvremenu sjajnu rolu imali su Petar Popović i Suad Šehović koji su poenima sa distance davali ritam igri naše ekipe. Mornar je pokazao da se neće predati lako, pa su u jednom momentu i preokrenuli rezultat u svoju korist. Vođstvo Mornara je bilo kratkog daha. Scott Bamforth je šutem sa distance vratio naš tim u vođstvo, i od tada su Plavi držali sve u svojim rukama i prednost nisu ispuštali do kraja.
Najefikasniji igrač u našem timu bio je Justin Cobbs koji je meč završio sa 21 poenom. Po 14 poena postigli su Petar Popović i Suad Šehović. Naš kapiten je i večeras bio u šuterskoj formi, pošto je pogodio tri trojke iz četiri pokušaja. Hassan Martin je meč završio sa 11 poena, a upisao je i 7 skokova.

Cobbs 21, Popović 14, Šehović 14, Martin 11, D. Nikolić 8, Kilpatrick 7, Ilić 4, Z. Nikolić 2, Žugić, Starovlah, Ivanović.