Plavi ubjedljivi u Morači
slika 02.02.2020. 18:41 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli savladili su ekipu Igokee rezultatom 99:59.

Još od samog starta vidjelo se da su izabranici Petra Mijovića ušli prilično motisano u meč. Prve četvrtinu naši momci dobili su rezultatom 25:13. U prvoj četvrtini najviše se istakao Danilo Nikolić koji je nakon prvih 10 minuta igre imao devet poena. U drugoj četvrtini osim poenterski, naš tim je odigrao sjajno i u odbrani pa su gosti bez postignutog koša iz igre bili čak osam minuta u drugom kvartalu. Rezultat na poluvremenu iznosio je 47:23 u korist našeg tima.
U drugom poluvremenu ostao je rutinski dio posla. Treća dionica donijela puno toga ofanzivnog. Sean Kilpatrick je u trećoj četvrtini postigao 11 poena. I treća četvrtina je rezultatski pripala našim momcima pa se u poslednju dionicu ušlo sa 35 poena prednosti. U četvrtoj četvrtini naši momci su postigli 22 poena, dok su gosti postigli 17.
Svi igrači našeg tima upisali su se u strijelce.
Najefikasniji igrač na meču bio je Scott Bamforth koji je postigao 18 poena, a imao je i 6 asistencija. Ukapan indes Bamortha iznosio je 26. Danilo Nikolić je meč završio sa 16 poena, a imao je i 3 ukradene lopte. Sean Kilpatrick je postigao 11, dok je Justin Cobbs meč završio sa 10 poena.