Plavi slavili u Zagrebu
slika 25.01.2020. 20:10 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli slavili su u KC "Dražen Petrović" protiv ekipe Cibone rezultatom 78:87.

U sedamnaestom kolu regionalnog takmičenja naši momci su ostvarili vrlo važnu pobjedu na gostujućem terenu protiv ekipe Cibone, rezultatom 78:87. ( 25:27, 20:17, 19:24, 14:19 )
U prvoj četvrtini vidjeli smo veliki broj poena na obje strane, prilično raspucani su bili kako naši tako i domaći momci. Nakon prvih 10 minuta igre, rezultat je iznosio 25:27. U tom dijelu igre istakao se Justin Cobbs koji je do tada već postigao 9 poena i nagovijestio sjajnu partiju.
Druga četvrtina pripala je domaćinu, koji je na poluvrijeme i otišao sa poenom prednosti (45:44). Već na samom startu treće dionice, vidjela se velika želja i reakcija naših momaka. Osim Cobbsa veliki doprinos u trećoj četvrtini dali su i Hassan Martin i Sean Kilpatrick. Nakon 30 minuta igre rezultat je iznosio 64:68, da bi naši momci u poslednjem kvartalu potvrdili prednost i meč završili pobjedom od 87:78.

Justin Cobbs je pružio još jednu MVP partiju. Sjajni plejmejker je meč završio sa 24 poena, pri čemu je dodao i 7 asistencija za ukupan indeks korisnosti od 29. Hassan Martin je postigao 17 poena, imao je i dvije blokade dok su Sean Kilpatrick i Petar Popović postigli po 11 poena. Aleksa Ilić je imao 9 skokova i bio je najzapežniji skakač na meču.

Cobbs 24, Martin 15, Kilpatrick 11, Popović 11, D. Nikolić 9, Bamforth 7, Šehović 6, Ilić 2, Meiers 2, Z. Nikolić, Drobnjak, Božić.