Plavi poraženi u triler završnici
slika 06.11.2019. 21:12 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli poraženi su u šestom kolu grupne faze Evrokupa od ekipe Unikahe iz Malage na svom parketu rezultatom 81:82.

Iako su naši momci imali meč u svojim rukama u poslednjoj dionici, nisu uspjeli da meč privedu kraju i ostvare prvu pobjedu u Evrokupu ove sezone.
U prvoj četvrtini vidjeli smo prilično ujednačenu borbu obje ekipe sa dosta poena pa se prva dionica završila rezultatom 23:23, a poluvrijeme je završeno rezultatom 46:51 nakon sjajne šuterske sekvence gostiju. U trećoj dionici totalna dominacija ekipe Budućnost Voli koji su treći kvartal dobili rezultatom 23:14 ali se to ispostavilo kao nedovoljna zaliha na kraju. U poslednjim trenucima meča, plavi su vodili ali im je sreća okrenula leđa. Imao je i Luka Božić šut za pobjedu koji nije uspio da realizuje.
Najefikasniji igrač u ekipi Budućnost Voli bio je Justin Cobbs sa 26 postignutih poena pri čemu je dodao i pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Scott Bamforth je postigao 18 poena od kojih većinu u prvoj četvrtini.

Cobbs 26, Bamforth 18, Martin 12, D. Nikolić 7, Božić 5, Meiers 4, Ivanović 4, Šehović 3, Ilić 2, Popović, Starovlah.