Budućnost poražena od Oldenburga
slika 30.10.2019. 20:45 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli poraženi su u petom meču grupne faze Evrokupa protiv ekipe Oldenburga u Podgorici rezultatom 83:85.

Prilično ujednačena borba u prvom poluvremenu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu da bi gosti na pauzi imali 2 poena prednosti. Početkom treće dionice, naši igrači nisu uspjeli da zaustave spoljnu liniju Oldenburga koji su treću četvrtinu dobili sa 22:13 što se na kraju ispostavilo kao ključ pobjede gostiju. Imala je Budućnost šansu da stavi tačku na ovaj meč, jer su plavi na krilima Ivanovnića i Nikolića uspjeli da na kratko i povedu, ali nisu imali snage da zadaju poslednji udarac protivniku.
U našoj ekipi, najefikasniji je bio Justin Cobbs koji je postigao 17 poena, pri čemu je dodao čak 8 asistencija. Cobbsa je pratio Hassan Martin koji je odigrao sjajan meč. Martin je postigao 16 poena, upisao je i pet skokova i tri blokade ali se na početku poslednje dionice požalio na povredu pa nakon toga nije ulazio u igru. Nikola Ivanovnić je postigao 13 poena.

Cobbs 17, Martin 16, Ivanovnić 13, Bamforth 9, Ilić 8, Popović 6, D. Nikolić 6, Božić 4, Meiers 4, Šehović, Starovlah, Z. Nikolić.