Budućnost Voli poražena od Primorske
slika 20.10.2019. 22:08 h
Ekipa Budućnost Voli poražena je od Primorske iz Kopera rezultatom 83:80 u trećem kolu ABA lige.

U trećem kolu ABA lige naši momci pretrpjeli su poraz od ekipe Primorske rezultatom 83:80 (24:19, 20:23, 20:22, 16:19).
Naši momci su bolje ušli u meč i djelovalo je na startu da će momci koje je sa klupe predvodio Petar Mijović slaviti večeras ali su naišli na jak otpor gostiju koji su drugu četvrtinu dobili rezultatom 20:23. U nastavku meča, naši momci nisu imali odgovor na brzu igru gostiju.
Najbolji pojedinac u našem timu bio je Justin Cobbs koji je upisao 19 poena pri čemu je dodao i 6 asistencija i dvije ukradene lopte. Njega je pratio Danilo Nikolić koji je postigao 16 poena, i dodao 8 skokova .

Petar Mijović, trener Budućnost Volija: Dosta sličnih situacija, iako napadački sa mnogo više poena, dosta sličnih propusta kao u porazima kući od Trenta i Arke. Već duže vrijeme tim ne uspijeva da bude kompaktan u defanzivnom smislu, pri zagrađivanju koša. Dozvoliti kući, uz kriterijum suđenja da smo mogli da igramo u kontaktu, da dozvolimo protivniku toliko ofanzivnog skokova, to je skupo. U odnosu na meč sa Arkom ofanzivno smo pokazali neke propuste u odnosu na defanzivnu postavu Primorske, gdje lopta nije išla dovoljno dobro. Nijesmo ih kažnjavali pasom više, klouz-aut driblingom.
Nije ovo na nivou Budućnosti, niti na potrebnom nivou da se pobijedi Primorska.

Cobbs 19 poena, D. Nikolić 16, Ivanović 9, Šehović 7, Bamforth 6, Martin 6, Z. Nikolić 5, Popović 5, Meiers 4, Božić 2, Starovlah 1, Božić.