Budućnost Voli poražena u trećem kolu Evrokupa
slika 16.10.2019. 21:47 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli poraženi u SC "Morača" u trećem meču grupne faze Evrokupa od ekipe Arke rezultatom 59:62.

Naši momci su sjajno otvorili meč. Prva četvrtina pripala je ubjedljivo izabranicima Slobodana Subotića i to rezultatom 21:10. U prvoj dionici naš tim vodio je Hasan Martin koji je u prvih deset minuta igre ubacio 9 poena. U drugoj četvrtini, gosti su pokazali da se radi o ozbiljnoj ekipi, i drugu dionici dobili su 22:14. U nastavku igre naši momci nisu imali reješenja za agresivnu igru u odbrani gostiju iz poljske kao i brze tranzicione napade koje su u nastavku vodili Bostic i Emeloglu. Četvrta dionica donijela je mnogo nervoze u igri plavih, a u samoj završnici isključen je i Scot Bamforth zbog problema sa faulovima.
Najefikasniji u našem timu bio je Hasan Martin koji je upisao 14 poena, pri čemu je dodao čak 13 skokova i jednu blokadu. Martina su poenterski pratili Cobbs i Bamforth. Justin Cobbs je meč završio sa 13 poena, a dodao je i 6 asistencija dok je Scot Bamforth upisao 10 poena.

Izjava Slobodana Subotića nakon meča:

Vrlo loša utakmica što se nas tiče. Kada pred našim navičima ispustite 14 poena prednosti, pa na kraju postignete samo 59 poena, to je vrlo loše. Bez svježine u napadu, toliko puta smo se našli u situaciji da ne znamo kako da igramo akciju. Kao da smo bili hipnotisani. Vjerovatno tu ima i moje krivice.
Ne mogu reći da se previše slavilo posle meča u Beogradu i pobjede nad Zvezdom. Ne mogu reći da se nije pokušavalo, ali prosto, premalo poena za pobjedu na našem terenu, prosto je.
I dalje mislim da nijesmo izgubili šanse za plasman u Top 16 fazu. Teško je, ali znamo da imamo šansu i dalje. Ne mogu igračima zamjeriti, desi se blokada. Pričali smo i na tajm-autima. Najgore je to što je većina šutevabila otvorena. Pa nijesmo pogodili. Sigurno se ne radi o nedostatku želje. Dosta toga smo dobro radili, osim 12 skokova u napadu rivala. U napadu smo bili statični, bez ideje, realizacije. I to nas je koštalo.
Sigurno je da se umor osjetio. Bamfort i Kobs su igrali možda i manje nego na prethodnim mečevima, ali umor se vidio. Imali smo igrače koji su mogli nešto više dati ovog puta, ali nije išlo. Ne želim bilo koga da optužujem, u lijepoj atmosferi nije išlo.
Božiću treba vremena, došao je u ekipu bez priprema, nespreman. Svaki meč donosi pritisak, tako je u Budućnosti. Treba se odmoriti i dobro analizirati do meča sa opasnom Primorskom. Dobro je da je tek u nedjelju. Nema odustajanja od Evrokupa, radi se o renomeu kluba i nečemu što je vrlo važno, ti mečevi su vrlo važni.

Martin 14, Cobbs 13, Bamforth 10, D. Nikolić 7, Popović 5, Meiers 4, Šehović 3, Ivanović 3, Starovlah, Božić, Z. Nikolić, Ilić.