Poraz plavih od Trenta
slika 09.10.2019. 21:46 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli poraženu u SC "Morača" od ekipe Trenta u drugom kolu grupne faze Evrokupa rezultatom 68:77.

Izabranici Slobodana Subotića su pretrpjeli poraz i u svom drugom meču u Evrokupu ove sezone. Košarkaši ekipe Budućnosti Voli su poraženi pred svojim navijačama od italijanskog Trenta rezultatom 68:77 (18:23, 16:20, 25:13, 9:21).
Od samog starta naši momci su ušli nervozno u meč i već u prvoj četvrtini pokazali da će imati poteškoće sa prilično kompaktnom ekipom Trenta. Nakon prve četvrtine gosti su vodili rezultatom 23:18, da bi na poluvrijeme uvećali prednost. Na pauzu su naši momci otišli sa zaostatkom od devet poena. U trećoj četvrtini su Cobbs, Bamforth, Danilo Nikolić i Martin nagovijestili preokret. U jednom trenutku su plavo bijeli i vodili, ali im je nedostajalo malo da zadaju konačan udarac protivniku koji je sjajnom serijom u četvrtoj četvrtini stavio tačku na ovaj susret za konačnih 68:77.

Slobodan Subotić, trener Budućnost Volija: Vrlo sam razočaran načinom na koji smo zaključili meč. Imali smo šansu, ali ovo je već treći put da smo loše startovali meč, 43 poena smo primili u prvom poluvremenu. To je priča koja se ponavlja iz meča u meč. Trento ima vrlo dobre igrače, a naš najbolji strijelac Bamfort imao je vrlo loše veče. Mnogo gluposti, glupih grešaka smo napravili, pogotovo u napadu. Sa devet poena postignutih u posljednjoj dionici ne može se pobijediti. Žao mi je jer su navijači bili sjajni.
Trento je imao 13 skokova više. Što se tiče Ilića, on se mora potpuno mentalno i fizički oporaviti, da bi bio spreman da igra. Ovako pravimo štetu i nama i njemu. Ima tu ,,kočnicu“, trebaćemo ga malo sačekati. Što se tiče Mejersa, Zoran i Hasan odigrali su dosta dobro. Premalo je bilo agresivnosti, probudili smo se u trećoj četvrtini, tada napravili što se treba napraviti, ali to nije dovoljno u Evrokupu.
Imam utisak da smo prespavali u prvom poluvremenu u odbrani, pravi je to izraz. Analiziramo, pričamo sa igračima. U Evrokupu je vrlo riskantno loše početi meč, to će vas uvijek kazniti. To se rješava radom, treningom, analizama, bićemo strpljivi. Naša želja je da početak meča bude ono što radimo u trećoj četvrtini. Ekipa mora da ima širinu da se ,,tuče“ na dva fronta. Želim samo da se oporave svi, Nikola Ivanović je igrao 22 minuta a ubacio samo poen. Znate koliko on znači, kako je igrao u šampionskoj ABA sezoni. Popović takođe može mnogo više.
Profesionalci smo, treba prespavati. Idemo u Beograd, Zvezda će biti apsolutno favorit, ali igraće se bez publike. Rival ima odlične igrače, veliki evroligaški budžet. Ako previše razmišljaš o porazu, nećeš se oporaviti. Već u četvrtak pravimo analizu za meč sa Zvezdom.

Cobbs 19, D. Nikolić 13, Bamforth 11, Martin 10, Popović 7, Šehović 3, Z. Nikolić 2, Božić 2, Ivanović 1, Meiers, Žugić, Ilić.