Plavi porazom započeli Evrokup
slika 02.10.2019. 22:54 h
Košarkaši ekipe Budućnost Voli poraženi su u okviru prvog kola grupne faze Evrokupa u Malagi od ekipe Unikahe rezultatom 83:72 (18:25, 30:17, 19:17, 16:11).

Izabranici Slobodana Subotića su bolje ušli u meč i u prvoj četvrtini bili bolji rival. Na kraju prvog kvartala plavo bijeli su otišli sa prednošću od sedam poena - 18-25. U prvoj dionici, ali i u čitavom meču nosioci igre su bili Bamforth i Cobbs. U drugoj dionici, domaćin je uspio da preokrene stvar u svoje ruke prije svega zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena i velikim brojem ofanzivnih skokova, Unikaha je na poluvrijeme otišla sa prednošću od 6 poena - 48:42. U nastavku igre, naši momci nisu imali odgovor na agresivnu igru domaćina pa je prednost Unikahe bila dvocifrena tokom dužeg perioda drugog poluvremena.
U našem timu i ovog puta najefikasniji je bio Scot Bamforth koji je upisao 19 poena, pri čemu je dodao i 6 skokova i 3 asistencije. Bamfortha je u stopu pratio Justin Cobbs koji je postigao 16 poena, a imao je i 4 skoka, 6 asistencija i jednu ukradenu loptu.

Bamforth 19, Cobbs 16, Zoran Nikolić 7, Meiers 6, Danilo Nikolić, Ivanović 5, Martin 4, Šehović 3, Ilić 3, Popović 2, Starovlah, Žugić.

Slobodan Subotić:

"Odigrali smo samo tri četvrtine u ovoj utakmici. Mogu imati jedan izgovor za svoje igrače s obzirom da nam u rotaciji fali igrač na poziciji 3/4 kojeg tražimo već nekoliko nedelje. Nažalost nismo uspjeli još uvijek da nađemo igrača koji bi promijenio prije svega napad ali i odbranu i skok. Mislim da smo izgubili utakmicu zbog 12 ofanzivnih skokova Unikahe, nakon kojih nismo bili dovoljno čvrsti i primili smo trojke. Osim rezultatske prednosti tu je Unikaha napravila i psihološku prednost."