Poraz u polufinalu Super Kupa ABA Lige
slika 28.09.2019. 22:00 h
Rezultat po četvrtinama 20:26 ; 26:24 ; 15:28 ; 14:25.

Nakon odličnog otvaranja utakmice od strane ekipe iz Ljubljane naši momci su došli do poena zaostatka 2:30 minuta do kraja prve četvrtine. U poslednja dva minuta je uslijedio pad i serija 9-2 Cedevita Olimpije. Kao i u prvom tako i u drugom poluvremenu Cedevita Olimpija bolje otvara četvrtinu i odlaze na 8 poena razlike. Do kraja poluvremena naša ekipa ponovo stiže do poena zaostatka ali nakon 20 minuta igre smo zaostajali 4 poena - 46:50.

Kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu plavo bijeli su loše otvorili četvrtinu kada su Ljubljančani napravili prednost koju naša ekipa do kraja utakmice nije mogla da stigne. Serija 16:2 u trećoj dionici je odlučila večerašnjeg pobjednika. Najefikasniji u našim redovima bio je Cobbs sa 17 poena a pratili su ga centri Martin i Meiers sa 13, odnosno 10 poena. Najviše uhvaćenih lopti imali su Martin i Ilić po 5 dok je najviše asistencija zabilježio Cobbs – 5.

Našu ekipu očekuje put za Španiju gdje ćemo se sastati sa ekipom Unikahe 2. oktobra u okviru 1. kola Evrokupa. Prvi zvanični meč u „Morači“ nas očekuje 6. oktobra protiv ekipe Zadra.

Budućnost Voli: Cobbs 17, Bamforth 6, Šehović, Starovlah 5, Martin 13, Ilić 9, Wood, Z. Nikolić, Popović 9, Meiers 10, D. Nikolić 2, Žugić 4.

Slobodan Subotić:

„"Ovo je drugi put da ovako gubimo ovako utakmicu u pripremnom periodu. Očito da mi nemamo tu širinu da možemo odigrati taj ritam. Ne daj bože da smo igrali još jednu utakmicu, ne znam kako bi igrali u Malagi. Čekamo igrače na poziciji 3 i 4 da možemo produžiti roster. Pokazalo se da naša glavna dva aduta Cobbs i Bamforth ne mogu dva dana odigrati tako jake utakmice i mislim da je tu ključ.“