Plavi u polufinalu ABA Superkupa
slika 27.09.2019. 22:42 h
Izabranici Slobodana Subotića slavili su u četvrtfinalnom duelu ABA Superkupa protiv ekipe Cibone rezultatom 77:71 ( 17:16, 19:16, 13:22, 28:17).

Plavi su dobro otvorili utakmicu, i na krilima Scotta Bamfortha dobili prvu četvrtinu rezultatom 17:16. koji je u prvoj dionici upisao čak 12 poena. U drugoj četvrtini viđena je rezultatska klackalica. Oba tima su se smjenmjivala u vođstvu ali je Budućnost na poluvrijeme otišla sa prednošću od 36:32.
Cibona je bolje krenula u drugom poluvremenu, i dobrom rolom Matica Rebeca uspjela da rezultat preokrene u svoju korist. Treću četvrtinu Cibona je dobila rezultatom 22:13 da bi u poslednjoj dionici Justin Cobbs odigrao pravu simultaku. Naš plejmjeker je sa par sjajnih prodora bio motor ekipe u nastavku. Hladnokrvnim izvođenjem slobodnih bacanja stavio je tačku na ovaj meč i zakazao polufinale sa ekipom Cedevita Olimpije.
Najefikasniji igrač u našem timu bio je Scott Bamforth koji je upisao 25 poena, od kojih je 12 postigao u prvoj četvrtini. Amerikanac je sjajno šutirao za tri poena, 5 pogođenih iz 7 pokušaja. Ako je Bamfort bio glavna karika u prvom, onda je to bio Cobbs u drugom. Meč je završio sa 23 poena od kojih većinu u poslednoj dionici kada odbrana Cibone nije imala rješenja za njegovu igru. Odlične partije iz pripremnog perioda, nastavio je večeras i Zoran Nikolić koji je imao dabl-dabl učinak. 13 poena i 11 skokova za našeg centra. Petar Popović je upisao 9 poena pri čemu je dodao i 3 asistencije dok je Danilo Nikolić upisao 7 poena.

Slobodan Subotić, trener ekipe Budućnost Voli:
"Nisam zadovoljan ni sa čim osim rezultatom. Bilo je toliko padova u igri, toliko nekoncentracije, toliko izgubljenih lopti. Kad dobiješ utakmicu 6 razlike, a imaš 16 izgubljenih lopti i protivniku dozvoliš 16 uhvaćenih lopti u napadu trener onda ne može biti zadovoljan. Pokušaćemo da izvučemo pouke iz ovog meča pred start ligaškog dijela i Evrokupa."

Bamforth 25, Cobbs 23, Z Nikolić 13, Popović 9, D Nikolić 7, Šehović, Starovlah, Martin, Ilić, Wood, Meiers, Žugić.