Poraz u majstorici
slika 22.04.2019. 22:17 h
Plavi nijesu uspjeli da odbrane titulu u ABA ligi.

Plavi su uspjeli da odbrane titulu u ABA ligi, u odlučujućem 5.meču doživjeli su poraz od Crvene Zvezde rezultatom 97-54. Na startu utakmice ništa nije nagovještavalo ovakav ishod. Plavi su bili konkurentan rival na samom startu, držali su nivo agresivnosti u odbrani, dok su u napadu pronalazili dobra rješenja. Četvrtinu je trojkom zaključio Noris Cole za 18-13 u korist domaćina. U drugoj četvrtini stvari su krenule loše po naš tim, mnogo izgubljenih lopti iz kojih je domaćin postizao mnogo lakih poena. Loša odbrana na perimetru i veliki broj trojki uvećavao je prednost domaćina.

I u trećoj četvrtini izostala je reakcija naše ekipe što je domaćin koristio. Na ruku nijesu išle ni lične greške naših igrača pa je i rotacija znatno izmijenjena. Loši procenti šuta i skakačka dominacija domaćina bili su glavni uzroci poraza. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Cole sa 9 poena, dok je domaćina do pobjede vodio Rivers sa 21 poenom.

Naša ekipa se okreće obavezama u domaćem prvenstvu.