Srce šampiona!
slika 19.04.2019. 21:36 h
Plavi su sjajnom igrom savladali Crvenu Zvezdu i izborili majstoricu u Beogradu.

Šampion je pokazao srce i karakter kada je to bilo najpotrebnije, u meču bez povratka Plavi su nošeni sjajnom publikom srušili Crvenu Zvezdu rezultatom 84-80! Početak nije bio obećavajući, gosti su imali početnu prednost ali je Jackson sa 2 trojke vratio našu ekipu u igru. Ipak, problemi sa faulovima i ofanzivni skokovi donijeli su Crvenoj Zvezdi prednost od 5 poena na kraju prve četvrtine. Naši momci nijesu pronalazili ritam u drugom kvartalu pa su gosti stekli dvocifrenu prednost. Plavi su nakon toga popravili odbranu i trojkom Clarka u posljednjoj sekundi poluvremena prišli na samo minus 3.

Crvena Zvezda je mnogo bolje započela drugo poluvrijeme i ponovo stigla do dvocifrene prednosti. Tada Plavi pokazuju šampionski karakter i vraćaju se u igru. Prvo je Clark pogodio za izjednačenje pa je Jackson sa linije slobodnih bacanja donio prednost našoj ekipi. Igralo se koš za koš ali su gosti otišli sa prednošću na kraju trećeg kvartala. Kada se utakica lomila na scenu stupa bekovski tandem Cole-Jackson za koji gosti nijesu imali rješenja. Ne zna se koji je potez bio ljepši od kojeg. Nizali su se prodori, trojke dok je Morača padala u trans! Nošeni sjajnom publikom Plavi su slomili otpor gostiju i mirno priveli meč kraju. Prvi među junacima bili su Cole sa 31 poenom i po 6 skokova i asistencija kao i Jackson sa 23 poena. Kod gostiju istakao se Baron sa 24 poena.

Odlučujuća 5. utakmica finalne serije igraće se u Beogradu u ponedjeljak 22.aprila sa početkom u 19 sati.