Šampionski karakter!
slika 17.04.2019. 22:09 h
Košarkaši Budućnost VOLI savladali su Crvenu Zvezdu u 3. meču finalne serije ABA lige rezultatom 80-72.

Kada je bilo najpotrebnije i kada su bili pritjerani uz zid košarkaši Budućnost VOLI pokazali su šsmpionski karakter i u meču u kojem nijesu imali pravo na grešku savladali Crvenu Zvezdu rezultatom 80-72. U fenomenalnoj atmosferi Sportskog centra Morače Plavi su srušili velikog rivala i izborili 4. meč! Utakmicu je naša ekipa dobro otvorila, sjajnom energijom posebno Barovića stekla je prednost na startu utakmice. Ipak, rani izlazak iz bonusa uslovio je nešto slabiju odbranu naše ekipe što su gosti koristili. Veliki broj otvorenih šuteva i pogođenih trojki donio je dvocifrenu prednost Crvenoj Zvezdi. Ulazak Gordića i Nikolića donio je novu energiju i posebno rješenja u napadu. Nošeni sjajnom publikom naši momci su smanjili zostatak na poluvremenu na samo 5 poena.

U trećem kvartalu vidio se šampionski karakter Plavih. Duo Cole-Clarke bio je nezaustavljiv u tim momentima. Clarke je sa niskog posta pravio velike probleme gostima i prvi put nakon startne prednosti sa linije slobodnih bacanja donio vođstvo našoj ekipi. To je dalo dodatan vjetar u leđa našim momcima pa je prednost iz minuta u minut rasla do maksimalnih 10 poena. Plavi su u posljednjih 10 minuta odigrali sjajnu odbranu, zatvorili sve prilaze košu i protivnika ostavili bez šansi za povratak. Sjajan meč odigrala je naša ekipa, posebno u drugom poluvremenu, odlična odbrana i samo 6 izgubljenih lopti bili su ključni detalji pobjede. Najefikasniji u našim redovima bili su Cole sa 20 i Clarke sa 14 poena. Bolji od ostalih u redovima gostiju bio je Rivers sa 19 poena.

Naredni 4. meč serije igraće se u petak 19.aprila takođe u Morači. Početak duela zakazan je za 19 časova.