Plavi u finalu ABA lige!
slika 07.04.2019. 21:38 h
U odlučujućem 3. meču polufinalne serije ABA lige Plavi su savladali Cedevitu u Zagrebu rezultatom 78-73.

Velika pobjeda kada je bilo najpotrebnije! Košarkaši Budućnost VOLI ostvarili su trijumf u najbitnijem meču sezone u majstorici polufinalne serije ABA lige nad Cedevitom rezultatom 78-73. Početak susreta nije bio najbolji po našu ekipu, nervoza je činila svoje i uzrokovala veliki broj promašaja i izgubljenih lopti. Gosti su koristili svoje prilike i na kraju prve četvrtine stekli prednost 21-10. Predvođeni Gogom Bitadzeom Plavi početkom druge četvrtine prave seriju 8-0 i u potpunosti se vraćaju u igru. Ulazak Bella podigao je nivo odbrane što se odrazilo i na rezultat. Ipak, promašena slobodna bacanja onemogučila su našu ekipu da stigne do prednosti pa je domaćin na poluvrijeme otišao sa 2 poena prednosti.

Na startu treče četvrtine igralo se koš za koš i nijedna od ekipa nije uspijevala da stekne ozbiljniju prednost. U tim momentima sjajan je bio Clark za kojeg košarkaši Cedevite nijesu imali rješenja. Domaćin je u jednom momentu stekao 7 poena prednosti ali naša ekipa nije posustajala. Sa nekoliko sjajnih poteza Clarka Plavi su se vratiliu igru i na kraju kvartala bili samo na poen zaostatka. Kao i tokom čitavog meča i u četvrtoj četvrtini osjećala se velika nervoza, što je uslovilo veliki broj promašenih slobodnih bacanja. Ušlo se u neizvijesnu završnicu i onda je na scenu stupio Nemanja Gordić. Prošlogodišnji MVP finalne serije prvo je pogodio trojku za prednost naše ekipe 60-58, uslijedio je sjajan prodor do kraja i na kraju 3 pogođena slobodna bacanja i bez dileme uz Clarka bio čovjek odluke. Treba istaći sjajnu odbranu Clarka na Cobbsu u jednom od ključnih posjeda. Upravo je naš krilni centar bio najefikasniji sa 19 poena, Gordić je dodao 15 a Bitadze 13 poena. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Cobbs sa 23 poena.

Plavi se sada okreću finalnoj seriji protiv Crvene Zvezde koja počinje 12. aprila. Igra se po sistemu 2-2-1 a prva dva meča igraju se u Beogradu.