Poraz za kraj
slika 04.04.2019. 22:22 h
U posljednjem kolu Evrolige Plavi su doživjeli poraz od ekipe Panathinaikos Athens reztatom 87-67.

Na oproštaju od ovogodišnjeg izdanja košarkaši Budućnost VOLI poraženi su od ekipe Panathinaikos Athens rezultatom 87-67. Naši momci su sjajno započeli utakmicu i na startu parirali rivalu. Napadački su Plavi bili u sjajnom ritmu i da nije bilo velikog broja izgubljenih lopti vjerovatno bi bili u prednosti na kraju prve četvrtine. U drugom kvartalu rani izlazak iz bonusa naše ekipe uslovio je veliki broj slobodnih bacanja domaćina. Tada je na scenu stupio Noris Cole koji je sa 8 vezanih poena donio prednost našoj ekipi 34-32, to kao da je probudilo domaćina. Agresivnom odbranom tjerali su naše igrače na veliki broj izgubljenoh lopti nakon kojih su postizali lake poene. Serijom 17-2 zaključili su poluvrijeme i najavili pobjedu u nastavku.

Drugo poluvrijeme nije počelo dobro po našu ekipu, domaćin je stekao 18 poena prednosti i kada se očekivao potop šampiona ABA lige Plavi su pokazali reakciju. Serijom 9-0 prišli su na jednocifren zaostatak ali za preolret nijesu imali snage. U posljednjoj četvrtini domaćin je pojačao agresivnost u odbrani i razlika se povećavala iz minuta u minut. Na kraju mirno su priveli meč kraju dok je naša ekipa mislima već bila u Zagrebu. Odličan u našim redovima bio je Bitadze sa 16 poena i 8 skokova, dok je domaćina predvodio Calathes sa 11 poena 12 skokova i 18 asistencija.

Plave u nedjelju 7. aprila očekuje meč sezone u Zagrebu protiv Cedevite, pobjednik majstorice će se plasirati u finale ABA lige.