Šampion uzvraća udarac!
slika 31.03.2019. 21:37 h
Košarkaši Budućnost VOLI su pobjedom nad Cedevitom u 2. meču polufinalne serije izborili majstoricu koja će se igrati 7. aprila u Zagrebu.

U sjajnom ambijentu Sportskog centra Morača košarkaši Budućnost VOLI su pobijedili Cedevitu rezultatom 87-72 u meču u kojem nijesu imali pravo na grešku. Važnost duela je na startu sputala naše momke koji napadački nijesu bili u pravom ritmu. Veliki broj promašaja i izgubljenih lopti omogučio je Cedeviti da dobije prvu četvrtinu. Šampion ABA lige je u drugoj četvrtini počeo da pokazuje kvalitet, u tim momentima odličan je bio Nemanja Gordić dok je ostatak spoljne linije u potpunosti neutralisao bekovski tandem gostiju Pullen-Cobbs. Plavi su povećavali prednost ali igrači Cedevite nijesu posustajali. Uz malo više koncentracije naši momci su mogli i do ubjedljivije prednosti na poluvremenu.

U drugom poluvremenu smo vidjeli pravo lice šampiona! Fantastična igra u napadu koju je predbodila spoljna linija u kombinaciji sa Bitadzeom iz minuta u minut je povećavala prednost. MVP ABA lige je u potpunosti zatvorio reket naše ekipe a kada je na drugoj strani pogodio pod faulom naša ekipa je po prvi put stekla dvocifrenu prednost. U posljednjem kvartalu nastavilo se u istom ritmu. Trojke su redom pogađali Jackson, Cole i Nikolić. Posebno je bila važna trojka Nikolića kada je Cedevita prišla na samo 3 poena zaostatka. Do kraja susreta gosti nijesu uspjeli da se vrate u igru pa je naša ekipa zasluženo trijumfovala u meču koji je u većem dijelu kontrolisala. Strijelce je predvodio Jackson sa 15 poena a dvocifreni su bili još Gordić, Bitadze, Šehović, Bell i Nikolić. U redovima Cedevite najefikasniji je bio Pullen sa 18 poena.

Nakon ove pobjede Plavi su izborili majstoricu koja će se igrati 7. aprila u Zagrebu. Start susreta zakazan je za 19 časova.

Izjave trenera nakon meča:

Jasmin Repeša, trener Budućnost Volija:

Čestitaću ekipi na dobroj, požrtvovanoj partiji. Za razliku od meča u Zagrebu, bili smo bolji u obaveznom dijelu. To smo apostrofirali kao glavni razlog poraza prvog meča. Razlika je tada bila u laganim poenima poslije ofanzivnog skoka, katinga, lošeg klouz-auta. Zato smo primili 90 poena u Zagrebu. Ukoliko iskontrolišemo defanzivni skok, kao u drugom meču, ukoliko još popravimo blokove za šutere, pozicioniranje u igri ,,dva na dva“, onda zaista imamo veliku prednost za majstoricu. Nije lako, jer je Cedevita kompaktna, svako zna šta radi. Imaju mnogo prijetnji. S obzirom da igramo Evroligu, jasno je koliko nam je bitna rotacija. Ovo je jedini plej-of u Evropi tokom Evrolige, a meč protiv Barselone prošle sezone nas je i trošio. Kad imamo šest igrača sa dvocifrenim učinkom, teško se gubi, uz dobar bazni dio u igri.

Slaven Rimac, trener Cedevite:

Meč je bio čvrst od starta, sa mnogo nervoze na obje strane. Moj utisak je da je Budućnost Voli prije nas ušla u dobru seriju, pozitivan ritam. Ušli su čvrsto, fizički su bili zaista dobri. Kada igraju na takav način, pogotovo na njihovom terenu uz sjajnu publiku, teško im se oduprijeti. Ne mogu biti nezadovoljan, vratili smo se na tri razlike u posljednjoj četvrtini. Tada je Kol pogodio trojku koju smo možda mogli bolje braniti, takvi detalji odluče ovakve mečeve. Čestitam objema ekipama, spremamo se za majstoricu.