Odlično izdanje u Barseloni!
slika 28.03.2019. 23:18 h
Košarkaši Budućnost VOLI pružili su odličan otpor na gostovanju FC Barcelona Lassa u okviru 29. kola Evrolige.

Iako oslabljeni neigranjem Clarka i Bitadzea košarkaši Budućnost VOLI pružili su sjajnu partiju u 29.kolu Evrolige ali su na kraju poraženi od ekipe FC Barcelona Lassa rezultatom 95-83. Od samog starta naši momci su ušli sjajno u meč, to se posebno vidjelo u odbrani. Tokom prvog kvartala Plavi su imali i dvocifrenu prednost ali je domaćin našao način da se vrati u igru i sa minimnom prednošću završi prvu četvrtinu. U drugom kvartalu domaćin je nastavio sa dobrom igrom i u jednom momentu poveo sa 12 razlike. Naši momci su pokazali reakciju i na krilima tandema Gordić-Nikolić uzvratili rivalu i sa nekoliko sjajnih napada priveli poluvrijeme kraju sa prednošću od 2 poena.

Plavi su nastavili u sjajnom ritmu i u nastavku, prije svega u napadu gdje su pogodili mnogo trojki a i odbrana je bila na nivou. Danilo Nikolić je bio nezaustavljiv, pogađao je iz svih pozicija i održavao rezultatski egal. Da je bilo malo više koncentracije u odbrani Plavi su mogli i do ubjedljivije prednosti. Kada se očekivalo da se uđe u neizvijesnu završnici naši momci su ostali bez snage, što i ne čudi ako se uzme u obzir izostanak nekoliko bitnih igrača. Domaćin je to znao iskoristiti i dobrom odbranom prelomio utakmicu. Sjajnu partiju Danilo Nikolić je krunisao sa 25 poena a odlično su ga pratili Gordić i Bell sa po 11 poena. Domaćina je do pobjede vodio Hanga sa 18 poena.

U nedjelju, 31. marta, Plavi igraju najbitniji meč dosadašnjeg dijela sezone. U 2. meču polufinalne serije plej-ofa ABA lige u Moraču dolazi Cedevita, naša ekipa će pokušati da izbori majstoricu, početak utakmice zakazan je za 19 časova.