Poraz u prvom meču
slika 25.03.2019. 21:26 h
U prvom meču polufinalne serije plej-ofa ABA lige Plavi su poraženi od Cedevite rezultatom 90-83.

Na startu polufinalne serije plej-ofa ABA lige košarkaši Budućnost VOLI poraženi su u Zagrebu od ekipe Cedevite rezultatom 90-83. Plavi su sjajno započeli meč, Bell je pogodio 2 trojke za prednost 13-7. Domaćin se konsolidovao, naša ekipa je rano ispunila bonus pa se domaćin sa linije slobodnih bacanja vratio u igru. Naši momci su sa nekoliko grešaka u napadu i defanzivnih propusta dozvolili domaćinu da preuzme prednost. U drugoj četvrtini se igralo koš za koš i nijedna od ekipa nije uspjela da napravi značajniju prednost. Odbrana naše ekipe je bila sve bolja dok je u napadu nezaustavljiv bio Earl Clark. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću šampiona ABA lige.

Drugo poluvrijeme je mnogo bolje započela ekipa Cedevite, predvođena tandemom Pullen-Cobbs preokrenula rezultat i najavila bolje izdanje. Naši momci su promašili nekoliko otvorenih šuteva i nijesu uspijevali da povrate rezultatsku prednost. Problemi sa ličnim greškama naših centara Bitadzea i Barovića dodatno su otežavali situaciju. U posljednjoj četvrtini Plavi su zaigrali angažovanije, kada je Gordić u kontranapadu smanjio zaostatak domaćina na samo poen djelovalo je da će Plavi preokrenuti meč. Ipak, nekoliko promašenih zicera i defanzivnih propusta odlučili su pobjednika. Domaćin je priveo utakmicu kraju i poveo sa 1-0 u seriji. Najbolji igrač u našoj ekipi bio je Clark sa 23 poena, pratili su ga Cole sa 13 odnosno Gordić sa 11 poena. Cedevitu je do pobjede predvodio bekovski tandem Cobbs - Pullen sa 23, odnosno 20 poena.

Nakon meča, Jasmin Repeša čestitao je protivniku:

"Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Što se tiče nas, mislim da nekoliko stvari nije bilo na nivou koji je potreban za utakmice playoffa. Uz sve probleme koje smo imali u prvom poluvremenu, ipak je to ličilo na nešto i uz neke gluposti opet smo imali +1. Što se tiče drugog poluvremena, kad primite 53 poena s takvom odbranom se ne može dobiti utakmica na ovom nivou i ne postoji ekipa koja bez odbrane može doći do druge runde u playoffu. Što se tiče drugog dijela utakmice, nismo uspjeli uvesti neke igrače koji su bitni. Postoji rezerva da možemo igrati bolje, uključujući odbrambeni skok i njihova probijanja, gdje su nakon prvog dodavanja dolazili do laganih šuteva i poena. Sve skupa nije dobro. Moramo analizirati sve što se dogodilo večeras da bolje odigramo drugu utakmicu."

Drugi meč polufinalne serije igraće se u Morači u nedelju 31. marta sa početkom od 19 sati.