Nedovoljno drugo poluvrijeme
slika 21.03.2019. 22:34 h
U 28. kolu Evrolige Budućnost VOLI poražena je rezultatom 84-91 od ekipe Anadolu Efes Istanbul.

Na oproštaju od Morače kada je takmičenje u Evroligi u pitanju košarkaši Budućnost VOLI poraženi su od Anadolu Efes Istanbul rezultatom 84-91. Od samog starta gosti su preuzeli kontrolu nad utakmicom, odličan protok lopte kreirao je otvorene šuteve dok na drugoj strani naši momci nijesu imali rješenja za odbranu ekipe iz Istanbula. Kada na sve to dodamo rani izlazak iz bonusa što je gostima omogućilo veliki broj slobodnih bacanja epilog je 27 postignutih poena protivnika. Ulaskom Popovića i Barovića podignut je intezitet agresivnosti u odbrani i Plavi su prišli na samo 3 poena zaostatka. Ipak, gosti prave seriku 15-0 i umnogome određuju dalji tok meča. Polaganjem Clarka zaključeno je prvo poluvrijeme rezultatom 53-40.

Treća četvrtina je startovala serijom gostiju kojom su otišli na +20 i praktično riješili pitanje pobjednika. Ponovo je ulazak Popovića dao rezultat, sjajni bek je odličnim potezima na oba kraja parketa podigao publiku na noge a saigračima ulio samopouzdanje. Pratio ga je sjajno Goga Bitadze pa je prednost gostiju počela da se topi. U posljednjoj četvrtini naši momci su nastavili sa sjajnom odbranom i da su u određenim momentima imali više sreće i koncentracije mogli su i bliže prići protivniku. Bez obzira na sve reakcija u drugom poluvremenu ohrabruje pred najvažniji meč dosadašnjeg dijela sezone u ponedjeljak u Zagrebu protiv Cedevite.  Najefikasniji u našoj ekipi bili su Jackson sa 17 i Bitadze sa 16 poena ali treba naglasiti odličnu partiju Petra Popovića. Goste je do pobjede vodio Micić sa 18 poena.

Plave u ponedjeljak 25. marta očekuje prvi meč polufinalne serije ABA lige protiv Cedevite u Zagrebu.