Sjajan otpor lideru
slika 19.03.2019. 20:48 h
Košarkaši Budućnost VOLI poraženi su u 27. kolu Evrolige od lidera takmičenja Fenerbahche Beko Istanbul.

Košarkaši Budućnost VOLI poraženi su u 27.kolu Evrolige od ekipe Fenerbahche Beko Istanbul rezultatom 76-67 . Plavi nemaju za čim da žale, pružili su sjajnu partiju i gotovo 40 minuta parirali velikom rivalu. Domaćin je bolje započeo meč i sa 14-5 najavio pobjedu, ipak naši momci su se vratili u igru i ubrzo povratili egal. Posebno su uticaj na igru imali Barović i Popović koji su ušli sa klupe. Prije svega je naša ekipa podigla intezitet agresivnosti u odbrani i to se odmah osjetilo. Plavi su preuzeli vođstvo i održavali ga do samog kraja poluvremena. Da nije bilo prpblema sa ličnim greškama Bitadzea i Bella i nekoliko promašenih slobodnih bacanja prednost bi bila i ubjedljivija.

Domaća ekipa je pokazala reakciju na startu treće četvrtine i povratila prednost prije svega sjajnom odbranom. Naši momci su se mučili u napadu ali je defanziva kao i u prvom poluvremenu bila na nivou. U tim momentima na oba kraja parketa sjajan je bio Earl Clark. Upravo je njegovim zakucavanjem završena treća četvrtina rezultatom 58-58. Prepuni samopouzdanja naši momci su nastavili sa sjajnom igrom. Clark je još jednim zakucavanjem donio prednost šampionu ABA lige i kada se činilo da Plavi mogu do pobjede domaćin je pokazao klasu. Oslabljena ekipa Budućnost VOLI nije imala snage za povratak u meč pa su košarkaši Fenerbahce Beko Istanbul meč priveli kraju. Našu ekipu je sjajno predvodio Clark sa 20 poena dok je domaćina do pobjede vodio Kalinić sa 14 poena.

Za samo 2 dana Plavi u okviru 28.kola dočekuju u Morači ekipu Anadolu Efes Istanbul.