Pobjeda za kraj
slika 17.03.2019. 21:07 h
Na zatvaranju regularnog dijela sezone ABA lige košarkaši Budućnost VOLI savladali su ekipu Cibone rezultatom 91-82.

Na zatvaranju regularnog dijela sezone košarkaši Budućnost VOLI savladali su Cibonu rezultatom 91-82 i nakon 22 odigrana kola zauzeli 3. mjesto na tabeli. Plavi su bolje otvorili susret, odbrana je bila na nivou dok je protok lopte u napadu bio sjajan i tokom cijele četvrtine kontrolisali igru i rezultat. U drugoj četvrtini gledali smo sasvim drugu sliku. Gosti su napravili seriju 13-0 i na taj način stekli 6 poena prednosti. Ipak, naši momci su se konsolidovali nakon tajmauta i vratili rezultatsku ravnotežu. Košarkaši Cibone su se u igri održavali sjajnim šutem za 3 poena pa se na poluvrijeme otišlo u egalu.

I u trećem kvartalu gosti su nastavili da pogađaju sa distance. Ređale su se trojke pa je nakon samo nekoliko minuta prednost Cibone porasla na maksimalnih 13 poena. Tada šampion pokazuje reakciju, mnogo jačom odbranom i sa nekoliko lakih poena naša ekipa se vratila u meč. Goga Bitadze je posebno dominirao u ovom periodu ali su gosti u posljednju četvrtinu ušli sa 2 poena prednosti. Kada se Bitadzeu pridružio Cole utakmica je otišla u suprotnom smjeru. Nakon trojke Jacksona i zakucavanja Bitadzea jasno je bilo da će šampion pobjedom završiti regularni dio sezone. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Bitadze sa 24 poena a sjajno su ga pratili Clark sa 15 i Cole sa 11 poena. U redovima Cibone istakao se naš nekadašnji igrač Marko Ljubičić sa 17 poena.

Pred našom ekipom je veoma zgusnut raspored. Nakon 2 vezana meča u Evroligi, protiv Fenerbahce Beko Istanbul 19. marta i Anadolu Efes Istanbul u Morači 21. marta, Plave očekuje početak plej-ofa ABA lige. Rival u polufinalu je Cedevita a prvi meč u Zagrebu zakazan je za 25. mart u Zagrebu dok će se drugi meč odigrati u Podgorici 31.marta. Eventualna mastorica ukoliko bude potrebe igraće se 7.aprila u Zagrebu.