Loše drugo poluvrijeme
slika 15.03.2019. 22:40 h
Plavi su doživjeli poraz u 26. kolu Evrolige.

Košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz u 26. kolu Evrolige na gostovanju ekipi KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz rezultatom 82-62. Naši momci su dobro otvorili meč, prije svega defazivno pa domaćin nije uspijevao da pronađe napadački ritam. Veliki broj izgubljenih lopti najavio je seriju protivnika koji je sa 15-0 preokrenuo rezultat u svoju korist. Dodatni problem predstavljala je 3.lična greška Bitadzea ali su se Plavi timskom igrom održavali u igri. Da nije bilo velikog broja promašenih slobodnih bacanja naša ekipa bi možda imala prednost na poluvremenu.

Kao i obično Plavi su odlično započeli treću četvrtinu, kada je Earl Clark pogodio trojku za 44-40 djelovalo je da ćemo gledati neizvijesnu završnicu. Ipak, utakmica je krenula u drugom smjeru, popustila je odbrana šampiona ABA lige a i u napadu je bilo sve više problema i izgubljenih lopti.  To je domaćin znao da kazni i sa 25 postignutih poena u tom periodu i praktično prelomio meč. U posljednjem kvartalu naša ekipa je nastavila sa lošim procentima šuta pa je poraz bio neminovan. Jedini dvocifreni u našim redovima bili su Cole sa 17, odnosno Clark sa 13 poena. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Garino sa 16 poena.

Naredne sedmice očekuje nas duplo kolo Evrolige. Plavi će u utorak 19. marta gostovati lideru na tabeli ekipi Fenerbahce Beko Istanbul, dok će 2 dana kasnije u okviru 28. kola u Morači dočekati Anadolu Efes Istanbul.