Pobjeda u 21. kolu ABA lige
slika 11.03.2019. 20:19 h
Furioznom igrom u drugom poluvremenu Plavi su ostvarili trijumf u 21.kolu ABA lige.

Novi trijumf košarkaša Budućnost VOLI u regionalnom takmičenju, u 21. kolu savladana je ekipa Mega Bemax rezultatom 77-70. Početak utakmice nije obećavao, veliki broj izgubljenih lopti i problemi u organizaciji igre nijesu dozvoljavali Plavima da se odlijepe uprkos odličnoj odbrani. Defanzivno je dominirao Bitadze koji je u potpunosti zatvorio prilaze košu. U prvom poluvremenu zbog velikog broja prekršaja i slobodnih bacanja gotovo da nije bilo ritma. Ipak, Plavi su poluvrijeme priveli kraju na čist individualni kvalitet.

Kao i sve velike ekipe naši momci su u trećoj četvrtini pokazali klasu. Konačno je proradio šut za 3 poena. Redom su pogađali Clark, Jackson i Šehović pa je za kratko vrijeme stečena dvocifrena prednost. Napad je bio mnogo tečniji pa smo vidjeli mnogo asistiranih poena. Bitadze je dominirao ispod koša i utakmica je uvedena u ritam šampiona. Iz minuta u minut je rasla prednost pa su Plavi u posljednjoj četvrtini rutinski odradili posao. Šampiona je do pobjede vodio Bitadze sa 22 poena i 8 skokova , dok se kod domaćina istakao Atić sa 14 poena.

U petak 15. marta našu ekipu očekuje gostovanje ekipi KIROLBET Baskonia Gasteiz-Vitoria u okviru 26. kola Evrolige.