Blijedo izdanje Plavih
slika 08.03.2019. 21:02 h
Košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz od ekipe Olympiacos Piraeus u 25. kolu Evrolige rezultatom 89-76.

Košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz u 25. kolu Evrolige od Olympiacos Pireaus rezultatom 89-76. Sam početak meča nije bio najbolji po šampiona ABA lige, gosti su otvorili utakmicu serijom 15-4 ali su se Plavi konsolidovali nakon tajmauta. Nošeni Coleom i Clarkom napravili su seriju 12-0 i preuzeli vođstvo. Ipak do kraja četvrtine gosti su se oporavili i dobrom igrom u napadu stekli rezultatsku prednost na kraju kvartala. U drugoj četvrtini razlika se samo povećavala, naša ekipa je bila bez rješenja u napadu gdje se posebno osjetio nedostatak Bitadzea. Gosti poluvrijeme zaključuju rezultatom 51-34 i najavljuju pobjedu.

Kada se očekvala reakcija Plavih u trećem kvartalu prednost Atinjana je nastavila da raste. Loši procenti šuta i slaba organizacija napada uslovila je sa maksimalnih +24 za goste. Ipak, u posljednjoj dionici naša ekipa je pokazala karakter i uspjela da ublaži poraz. Sa nekoliko atraktivnih poteza Plavi su popravili utisak, ali za totalni preokret protiv velikog rivala nijesu imali snage  Jedinin dvocifreni u našim redovima bili su Jackson sa 13 i Cole sa 10 poena, dok je goste predvodio Printezis sa 19 poena.

Plave 15. marta očekuje gostovanje ekipi KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz u okviru 26. kola Evrolige.