Važna pobjeda!
slika 04.03.2019. 23:15 h
Košarkaši Budućnost VOLI su u 20. kolu regionalne lige teže od očekivanog pobijedili ekipu Zadra rezultatom 75-69.

Teže od očekivanog, ali što je najbitnije košarkaši Budućnost VOLI ostvarili su trijumf  u 20. kolu ABA lige nad ekipom Zadra rezultatom 75-69. Od samog starta se vidjelo da ovo neće biti lagana utakmica za našu ekipu koja je bila oslabljena neigranjem Colea i Clarkea, ali se poslije vremena u sastavu našao Ivanović. Gosti su meč otvorili sa nekoliko laganih poena i stekli samopouzdanje. Naši momci defanzivno nijesu mogli da pariraju razigranim gostima što potvrđuje 27 poena Zadra u prvom kvartalu. Činilo  se da se ulaskom Bella i Popovića odbrana popravila ali Plavi nijesu uspijevali da uspostave kontrolu nad utakmicom, dijelom i zbog lošeg šuta sa distance. Ipak, poluvrijeme je trojkom sa gotovo pola terena uz zvuk sirene zaključio Sead Šehović i donio rezultatski egal.

Kao i mnogo puta do sada očekivalo se da šampion ABA lige u trećoj četvrtini slomi protivnika, posebno nakon trojke Clarka kojom su Plavi stekli prednost, ipak uporni gosti se nijesu predavali i uglavmom su održavali minimalnu prednost sa kojom se i ušlo u posljednju četvrtinu. Tada dolazi do izražaja fenomenalna odbrana naše ekipe. Zadrani nijesu imali rješenja, Bitadze je u potpunosti zatvorio reket i utakmica je krenula u suprotnom smjeru. Čini se da je prelomni momenat bila trojka Jacksona za 73-69 na nešto manje od 2 minuta do kraja kojom je gostima ugasio svaku nadu da mogu stići do iznenađenja. Plave su do pobjede vodili Clark sa 18, Bitadze sa 15 i Gordić sa 9 poena i 10 asistencija. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Žorić sa 22 poena, treba pomenuti i rolu našeg bivšeg igrača Vladimira Dašića koji je dočekan ovacijama u Morači.

U petak 8. marta naša ekipa u okviru Evrolige dočekuje Olympiakos Piraeus. Taj meč je na programu od 19 sati.