Pad u nastavku
slika 01.03.2019. 21:00 h
Plavi su doživjeli poraz u 24. kolu Evrolige od ekipe FC Bayern Munich.

U fantastičnom ambijentu Sportskog centra Morača košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz u 24. kolu Evrolige od FC Bayern Munich rezultatom 75-89. Gosti su mnogo bolje otvorili susret, agresivnom odbranom zatvorili prilaze košu pa je razlika rasla iz minuta u minut. Naši momci nijesu imali rješenja u napadu a kada na to dodamo nekoliko promašenih otvorenih šuteva ne čudi prednost gostiju na kraju prve četvrtine. Druga četvrtina je započela u sličnom ritmu i kada je djelovalo da će gosti steći dvocifrenu prednost uslijedila je serija Plavih. Pri rezultatu 36-29 za gostujuću ekipu naša ekipa na krilima Jacksona i Barovića pravi seriju 11-0 i u potpunosti preokreće rezultat. Petar Popović je bio brži od sirene i zaključio prvo poluvrijeme rezultatom 44-41.

Treća četvrtina je donijela potpuno drugačiju situaciju na terenu. Gosti su zaigrali mnogo bolje, nivo u odbrani je znatno podignut a kada je i šut za 3 proradio naša ekipa se našla u problemu. Plavi su se mučili u organizaciji igre i bez obzira što su imali kontrolu skoka nijesu uspijevali da povrate rezultatsku prednost. Kada god bi šampion ABA lige smanjio zaostatak gosti bi pogodili trojku. Nešto slično smo gledali i u posljednjoj četvrtini pa je prednost gostiju rasla i do 16 poena. Ekipa koju predvodi igračka i trenerska legenda našeg kluba, Dejan Radonjić, bez problema je privela meč kraju. Najbolji igrač u redovima Budućnost VOLI bio je Edwin Jackson sa 19 poena, dok je goste do pobjede vodio Lučić sa 18 a sjajno ga je pratio Barthel sa 16 poena.

U narednom 25. kolu Evrolige očekuje nas pravi spektakl u Morači. Plavi će 8. marta dočekati velikana evropske košarke ekipu Olympiakos Piraeus.