Poraz u završnici!
slika 22.02.2019. 21:16 h
Desetkovana ekipa Budućnost VOLI doživjela je poraz u 23. kolu Evrolige od ekipe Zalgiris Kaunas rezultatom 84-76.

I pored odličnog izdanja tokom svih 40 minuta košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz u 23. kolu Evrolige na gostovanju u Kaunasu rezultatom 84-76. Oslabljeni neigranjem povrijeđenog Bitadzea i igrača koji su nastupali za reprezentaciju Crne Gore ali i pojačani debitantom Williamsom naši momci su dobro otvorili meč. U nešto sporijem ritmu u prvih 10 minuta igralo se koš za koš ali je prednost bila na strani domaćina. Plavi su držali priključak i na odmor otišli sa 2 poena zaostatka. U drugom kvartalu do izražaja je došla agresivna odbrana za koju šampion ABA lige nije imao rješenja. Kada je Zalgiris Kaunas poveo 34-25 činilo se da će prednost nastaviti da raste. Ipak, nakon tajmauta Jasmina Repeše ekipa se konsolidovala i uhvatila rezultatski priključak, na odmor se otišlo prednošću domaćina 39-36.

Treća četvrtina je kao i mnogo puta do sada donijela fenomenalnu igru naše ekipe. Sjajnim protokom lopte pronađene su pukotine u odbrani domaćina pa je iz minuta u minut raslo samopouzdanje Plavih. Cole je bio nezaustavljiv u napadu, dok je Williams dominirao u odbrani i u potpunosti kontrolisao skok. Upravo je pomenuti Cole trojkom zaključio treću četvrtinu i donio prednost našoj ekipi 62-60. U posljednjoj četvrtini do izražaja je došla značajno kraća rotacija košarkaša Budućnost VOLI u ovom meču. Opterećeni velikom minutažom zbog velikog broja izostanaka naši momci nijesu imali snage da zadaju konačan udarac domaćinu. Nakon trojke Clarka za 67-64 domaćin je preokrenuo utakmicu i sa više energije priveo meč kraju. U odličnom izdanju Plavih prednjačio je Cole sa 26 poena a sjajno su ga pratili Jackson sa 12 i Williams sa 10 poena. Domaćina je do pobjede vodio Davies sa 21 poenom.

U narednom 24. kolu Evrolige Plavi će u Morači ugostiti ekipu FC Bayern Munich. Taj susret je na programu u petak 1. marta.