Plavi u finalu Kupa Crne Gore!
slika 15.02.2019. 22:09 h
Pobjedom nad ekipom Mornara iz Bara naša ekipa obezbijedila je plasman u finale Kupa Crne Gore.

Košarkaši Budućnost VOLI nalaze se na korak od prvog trofeja u sezoni nakon što su u polufinalu Kupa Crne Gore savladali ekipu Mornara rezultatom 92-82. Početak utakmice nije bio obećavajući po naš tim. Gosti su sa izrazito niskom postavom pravili mnogo problema odbrani Budućnost VOLI. Brz ritam i veliki broj pogođenih trojki gostima je u prvom kvartalu donio dvocifrenu prednost. Kada se na to doda očajan šut za tri poena naše ekipe, 12 pokušaja bez pogotka, epilog je prednost gostiju od 15 poena na kraju prve četvrtine. Sead Šehović na startu druge četvrtine je sa 5 vezanih poena pokrenuo Plave i najavio preokret. Proradio je šut za 3 poena, redom su pogađali pomenuti Šehović, Popović, Clarke, Jackson i Nikolić pa je prednost gostiju za veoma kratko vrijeme iznosila samo 2 poena. U jednom trenutku naša ekipa je povela ali je prvo poluvrijeme zaključeno minimalnom prednošću Mornara.

Kao i mnogo puta do sada Plavi su u trećoj četvrtini praktično prelomili meč. Sjajna odbrana i mnogo lakih poena iz tranzicije kreirali su seriju 15-1 i praktično već tada usmjerili utakmicu na stranu aktuelnog šampiona ABA lige. Šut za 3 poena je proradio, kontrola skoka je ostvarena u potpunosti, u tom segmentu je prednjačio Barović sa 10 uhvaćenih lopti. Plavi su rutinskom igrom odbili svaki nalet protivnika i bez mnogo problema priveli susret kraju. Čini se da je uz skakačku dominaciju kontrola ritma bila jedan od ključnih detalja pobjede. Ekipu su do pobjede predvodili Popović sa 21 poenom i Cole sa 20 poena, 6 asistencija i 5 skokova. U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je bivši član naše ekipe Nemanja Vranješ sa 23 postignuta poena.

Budućnost VOLI u finalu čeka Sutjeska koja je u drugom polufinalu savladala Lovćen rezultatom 82-78. Finalni duel je na programu sjutra sa početkom od 19 časova.