Poraz u derbiju
slika 10.02.2019. 21:25 h
Košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz u derbiju 19. kola ABA lige od Partizan NIS rezultatom 76-67.

Košarkaši Budućnost VOLI prekinuli su niz pobjeda u ABA ligi i u 19. kolu doživjeli poraz od Partizan NIS. Od samog starta ušlo se u ritam protivnika, u meč sa puno kontakta i na mali broj poena. Domaćin je na startu zahvaljujući velikom broju izgubljenih lopti naše ekipe stekao osjetniju prednost. Ipak, ulaskom Colea Plavi su povratili sigurnost u igri i napravili rezultatski priključak. Otežavajuću okolnost predstavljala je povreda Bitadzea na startu susreta, do kraja utakmice naš centar se nije vraćao na parket i to se pokazalo kao veliki hendikep. U drugoj četvrtini naša ekipa je zaigrala nešto bolje i iz minuta u minut smanjivala prednost rivala. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću ekipe Partizan NIS.

Otvaranje treće četvrtine nije donijelo značajniji pomak u igri aktuelnog šampiona ABA lige. Veliki broj izgubljenih lopti iz kojih je domaćin poentirao rezultirao je prednošću Partizan NIS od 13 poena. Na ruku našoj ekipi nijesu išli ni loši procenti šuta iz igre. Ipak, ekipa je kao i mnogo puta ove sezone pokazala karakter i u posljednoj četvrtini trojkom Jacksona uspjela da priđe na samo 5 poena zaostatka. Za nešto više Plavi nažalost nijesu imali ni snage ni koncentracije pa je poraz bio neminovan. Čini se da su veliki broj izgubljenih lopti i povreda Bitadzea odredili tok susreta. U našoj ekipi istakli su se Jackson sa 19, Cole sa 14 odnosno Earl Clark sa 12 poena. Domaćina je do pobjede vodio Landale sa 23 poena.

Narednog vikenda našu ekipu očekuju obaveze u Kupu Crne Gore, završni turnir biće odigran u Podgorici. Nakon toga Plave očekuje 22. februara gostovanje ekipi Zalgiris Kaunas u okviru 23. kola Evrolige.