Poraz u neizvijesnoj završnici
slika 07.02.2019. 21:08 h
U 22. kolu Evrolige Plavi su porazom od ekipe Khimki Moscow Region prekinuli niz pobjeda pred svojim navijačima.

Nakon serije pobjeda pred svojim navijačima košarkaši Budućnost VOLI poraženi su rezultatom 98-90 od ekipe Khimki Moscow Region u okviru 22. kola Evrolige. Od samog starta bilo je jasno da nas čeka uzbudljiva i neizvijesna utakmica. U prvom kvartalu igralo se na mahove ali nijedna od ekipa nije uspijevala da ostvari značajniju prednost. Uz manje defanzivne probleme naše ekipe gosti su uspjeli da dobiju prvu četvrtinu rezultatom 22-20. Kao što to obično biva, petorka koja počinje drugu četvrtinu na čelu sa Bellom i Clarkeom podigla je intezitet u odbrani i to se odmah osjetilo. Kada je Nemanja Gordič sa 4 vezana poena donio prednost našoj ekipi činilo se da je to trenutak da se napravi ozbiljnija prednost. Ipak, gosti nijesu posustajali i na odmor odlaze sa minimalnim zaostatkom.

Sa sličnom idejom u napadu ekipa iz Podmoskovlja je nastavila i u drugom poluvremenu. Postavka sa svim igračima van linije za 3 poena zadavala je problema našoj ekipi. Srećom na drugom kraju parketa Bell i Cole su pogađali iz svih pozicija pa je naša ekipa stekla prednost od 71-65. Nakon toga dolazi do neočekivanog pada koji su iskusni gosti znali iskoristiti. Khimki Moscow Regiom preokreće rezultat i u posljednjoj dionici se igra koš za koš. U uzbudljivoj završnici gosti su se bolje snašli predvođeni Markovićem. Naša ekipa je imala nekoliko izgubljenih lopti u završnici koje su uz određene defanzivne propuste riješili pitanje pobjednika. Šampiona ABA lige predvodili su Cole sa 20 poena i 11 asistencija odnosno Bitadze sa 17 poena i 7 skokova. U pobjedničkoj ekipi se istakao Mickey sa 25 poena.

Naredni meč Plavi igraju u okviru ABA lige. U jednom od mečeva sezone naša ekipa će igrati u Beogradu protiv ekipe Partizana u nedjelju 10. februara sa početkom od 19 časova.