Plava rapsodija šampiona!
slika 04.02.2019. 20:27 h
Sjajnim izdavnjem Budućnost VOLI je savladala ekipu Mornar rezultatom 102-71.

Kakvo izdanje Plavih! Fantastičnom partijom tokom svih 40 minuta aktuelni šampion ABA lige savladao je ekipu Mornara u 18. kolu regionalnog takmičenja i potvrdio sjajnu formu u kojoj se nalazi. Od samog starta se vidjelo da su Plavi u sjajnom ritmu, sjajna odbrana i tačne rotacije odmah su donijele dvocifrenu prednost u prvom kvartalu. Kada je tokom druge četvrtine proradio i šut za tri poena jasno je bilo da se gostima ne piše dobro. Coty Clarke je zakucavanje donio najveću prednost našoj ekipi do tog momenta a na odmor se otišlo rezultatom 48-32 u korist Plavih.

Barani su početkom treće četvrtine pokazali reakciju i prišli na -10, ali onda je Budućnost VOLI pokazala zašto je šampion ABA lige. Naši momci su fantastičnom serijom 17-1 praktično riješili pitanje pobjednika. U tim momentima Plavi su pogađali koš rivala iz svih pozicija, prednjačio je Edwin Jackson koji je bio i najefikasniji u našoj ekipi sa 18 poena. U posljednjoj četvrtini košarkaši Budućnost VOLI su uz par atraktivnih poteza rutinski priveli susret kraju i na taj način zaokružili jedno od najboljih izdanja ove sezone. Uz Jacksona sjajan je bio i Noris Cole sa 16 poena, a dvocifreni su bili Clarke i Bitadze sa po 14, odnosno Bell, Gordić i Nikolić sa po 11 poena. U ekipi Mornara istakao se Rebić sa 19 postignutih poena.

Plavi će naredni meč takođe igrati u Morači gdje će u okviru 22. kola Evrolige dočekati ekipu Khimki Moscow Region. Taj duel je na programu u četvrtak 7. februara sa početkom od 19 sati.