Plava mašina se ne zaustavlja!
slika 28.01.2019. 23:14 h
Košarkaši Budućnost VOLI nastavili su u Ljubljani seriju pobjeda i rezultatom 77-72 savladali ekipu Petrol Olimpija.

Šampion ABA lige je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi, Plavi su bez većih problema savladali ekipu Petrol Olimpija u 17. kolu ABA lige rezultatom 77-72 i tako zabilježili 6. vezani trijumf u svim takmičenjima. Bekovski tandem Gordić-Jackson sjajno je otvorio utakmicu i postigao prvih 14 poena naše ekipe. Napad je sjajno funkcionisao u prvom kvartalu ali je domaćin egal održavao sjajnim šutem za tri poena. U tom periodu košarkaši Olimpije postigli su čak 5 trojki pa ne čudi rezultat 23-23 nakon prvih 10 minuta. Početkom druge četvrtine Plavi ubrzavaju, odbranu podižu na mnogo veći nivo i prednost raste iz napada u napad. Odličan je u tim momentima bio Petar Popović sa 10 poena i 2 trojke. Sjajnom igrom u oba pravca naša ekipa zatvara poluvrijeme rezultatom 53-38.

Kao da je velika prednost uspavala naše momke koji ulaze nešto sporije u treću četvrtinu što protivnik koristi i pravi seriju 7-0. Ipak, Bitadze sa nekoliko poteza na obje strane parketa stvari vraća na svoje mjesto. Čini se da su naši momci u drugom poluvremenu igrali tek toliko koliko im je potrebno za trijumf. Uporni domaćin se nije predavao i na momente je uspio da unese dozu neizvijesnosti u ovaj duel. Posljednju četvrtinu obilježio je Coty Clarke koji je sa 7 vezanih poena utakmicu stavio van domašaja košarkaša Petrol Olimpija. Najbolji igrač meča bio je Edwin Jackson sa 18 poena, a odlično su ga pratili Popović, Bitadze i Cole sa po 10 poena. U redovima domaćina istakao se Lorbek sa 19 postignutih poena.

Nakon novog trijumfa naša ekipa u sjajnom raspoloženju dočekuje naredna dva meča. Prvo će u okviru četvrtfinala Kupa Crne Gore 30. januara igrati protiv ekipe Ibar Rožaje, dok 2 dana kasnije šampiona ABA lige očekuje gostovanje u Moskvi ekipi CSKA u okviru 21. kola Evrolige.