Plavi u seriji pobjeda!
slika 25.01.2019. 21:28 h
U 20. kolu Evrolige košarkaši Budućnost VOLI savladali su ekipu Herbalife Gran Canaria rezultatom 75-70.

Nova pobjeda u Evroligi, nakon šampiona Evrope košarkaši Budućnost VOLI savladali su u 20. kolu ekipu Herbalife Gran Canaria rezultatom 75-70 i na taj način upisali 6. pobjedu. Plavi su mnogo bolje otvorili utakmicu, Cole i Clark su bili nezadrživi pa je prednost rasla iz minuta u minut. Da nije bilo ofazivnih skokova gostiju prednost bi bila mnogo ubjedljivija. Efikasna četvrtina završena je rezultatom 27-24 u korist naše ekipe, dominirao je Noris Cole sa 13 poena u prvom kvartalu. Ulaskom Bella i Clarkea naša ekipa je povratila kontrolu skoka i zaigrala mnogo čvršće u odbrani. Ipak, neuobičajeno veliki broj izgubljenih lopti naše ekipe gosti su znali da iskoriste kao i nešto lošiju napadačku produkciju te se na odmor otišlo sa prednošću ekipe Herbalife Gran Canaria rezultatom 38-36.

Djelovalo je da u nastavku utakmica ide istim tokom, Rabaseda je pogodio dvije vezane trojke, gosti su poveli 42-38 ali to kao da je probudilo našu ekipu. Trojkama Jacksona i Šehovića najavljen je preokret kada im se priključio i Bitadze utakmica se okrenula u suprotnom smjeru. Naš centar je bio nezadrživ u napadu, sa nekoliko atraktivnih zakucavanja podigao je atmosferu u dvorani a defanzivno je zatvorio prilaze obruču naše ekipe. Strpljivom igrom i čvrstom odbranom šampion ABA lige je bez većih problema priveo utakmicu kraju a čini se da je trojka koju je postigao Earl Clark otklonila sve dileme oko pobjednika. Sjajan meč odigrao je Noris Cole koji je uz 20 poena imao po 5 skokova i asistencija, odlično ga je pratio Bitadze sa 16 poena, 7 skokova i 3 blokade. U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Vene sa 16 poena.

Jasmin Repeša, trener Budućnost Volija:

Prije svega, čestitaću mom timu na novoj pobjedi u Evroligi. Očekivao sam težak meč. Čestitaću i navijačima, pomogli su nam mnogo u ključnim momentima. U prvom poluvremenu napravili smo samo šest faulova, patili u skoku. Gran Kanarija je postigla osam trojki u prvom poluvremenu, kao da nijesmo poštovali očigledne kvalitete pojedinaca rivala, za koje smo znali. U drugom poluvremenu je sve bilo drugačije, jer smo igrali drugačije odbranu, mnogo bolje. Moram ponoviti, još jednom, naši rezultati u Evroligi zavise od defanzive, to nam donosi šanse za pobjede.

Svaka pobjeda je bitna, u svakom pogledu za samopouzdanje, za sinergiju ekipe i navijača, za sve. Trenira se i pobjeđivati. Odlika vrhunskih timova je da pobjeđuju i kad se suoče sa krizama u igri. Što se tiče Gordića, on mi je jedan od dražih igrača tokom moje trenerske karijere. Uvijek će se staviti u službu ekipe, vrhunski je momak. Evidentno je da je došlo do zamora i pada samopouzdanja. Svi znamo da je sezona duga, njegova faza lošije forme nije opasna. Volio bih da svi na tribinama prepoznaju to i da podrže one koji se suoče sa krizom forme. Njegov karakter i igru obožavam, ne treba zaboraviti da je ovom timu donio titulu prošle sezone.

U narednom, 21. kolu Evrolige, naša ekipa gostuje u Moskvi ekipi CSKA. Taj susret je na programu u petak 1. februara.