Morača progutala šampiona Evrope!
slika 18.01.2019. 21:23 h
Fantastičnom igrom košarkaši Budućnost VOLI srušili su prvaka Evrope Real Madrid!

U atmosferi koja odavno nije viđena košarkaši Budućnost VOLI napravili su veliki podvig i pobijedili aktuelnog prvaka Evrope Real Madrid rezultatom 73-60! Naša ekipa je sjajno otvorila meč i na krilima Colea i Jacksona povela 7-0. Nošeni sjajnom podrškom sa tribina Plavi su nastavili u dobrom ritmu, odbrana je bila na visokom nivou i protivniku je dozvoljeno samo 15 poena u prvom kvartalu. Odlična kontrola ritma i mali broj izgubljenih lopti usmjerili su utakmicu u pravcu koji više odgovara našoj ekipi. Protivniku nijesu dozvoljeni laki poeni, odbrana je bila veoma agresivna i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću naše ekipe od 36-28.

Treća četvrtina je otvorena na najbolji mogući način, Cole i Clark su pogodili po jednu trojku i prvi put Plavi dolaze do dvocifrene prednosti. U tim momentima posebno se u defanzivi istakao Earl Clark nakon čijih je reakcija ekipa postizala lagane poene. Odbrana Plavih nije posustajala, tjerala je protivnika na veliki broj izgubljenih lopti, na kraju gotovo nevjerovatnih 18! U posljednjoj četvrtini vidjeli smo mnogo atraktivnih poteza naše ekipe i već pomenutu granitnu odbranu, rotacije su bile pravovremene bez gotovo ijedne greške. Na kraju ubjedljivih 73-60 i samo 7 izgubljenih lopti dovoljno govori o partiji šampiona ABA lige. Plave su do velikog trijumfa vodili Cole sa 14, Bitadze 13 poena dok je Earl Clark uz 10 poena imao nemjerljiv defanzivni doprinos. Kod šampiona Evrope jediniigrač sa dvocifrenim učinkom bio je Llull sa 10 poena.

U ponedjeljak 20. januara našu ekipu očekuje derbi ABA lige protiv ekipe Cedevite.