Noris Cole donio pobjedu!
slika 11.01.2019. 21:41 h
Košarkaši Budućnost VOLI zabilježili su 4. pobjedu u Evroligi pobjedom nad Darussafaka Tefken Istanbul u neizvijesnoj završnici.

Još jedna pobjeda u Morači! Plavi su u veoma neizvijesnoj završnici savladali ekipu Darussafaka Tefken Istanbul rezultatom 75-74. Od samog starta viđena je velika borba, u prvoj četvrtini naši momci su prednost održavali sjajnom odbranom. U napadu je sjajno funkcionisala pick and roll igra Cole-Barović iz koje je naša ekipa kreirala mnogo otvorenih šuteva. Da su naši igrači bili malo precizniji imali bi veću prednost od dva poena na kraju prvog kvartala. Rani izlazak iz bonusa uslovio je znatno lošiju i manje agresivnu odbranu, pa je uz 28 primljenih poena u drugoj dionici naš tim na odmor otišao sa 6 poena zaostatka.

Košarkaši Budućnost VOLI su u nastavak ušli sa mnogo više energije i na krilima Colea uspjeli da stignu protivnika. Bitadze je pogodio pod faulom i donio prednost našoj ekipi. Kada je sredinom posljednje četvrtine serijom Jacksona prednost porasla na 6 poena činilo se da će Plavi rutinski privesti meč kraju. Ipak, protivnik se nije predavao i na 15 sekundi do kraja susreta prilazi na samo poen zaostatka. Tada Cole faulira Ozmiraka koji hladnokrvno pogađa oba slobodna bacanja i donosi prednost svojoj ekipi. Upravo je Noris Cole preuzeo odgovornost i dugom dvojkom donio pobjedu našoj ekipi. Nastalo je veliko slavlje u dvorani i Morača je u tim momentima "proključala". Čovjek odluke, Cole, postigao je 17 poena a sjajan je bio i Jackson sa 18 poena. U poraženoj ekipi strijelce je predvodio Douglas sa 14 pogodaka.

Naredni meč Plavi ponovo igraju na svom terenu. U petak 18. januara u Moraču dolazi aktuelni prvak Evrope - Real Madrid. Početak utakmice zakazan je za 19 časova.