Furiozno drugo poluvrijeme!
slika 06.01.2019. 20:20 h
Košarkaši Budućnost VOLI savladali su u 14. kolu ABA lige ekipu Igokee rezultatom 96-70.

Sjajnim izdanjem, prije svega u drugom poluvremenu, košarkaši Budućnost VOLI savladali su Igokeu u 14. kolu ABA lige i na taj način upisali devetu pobjedu. Plavi su meč započeli u nešto sporijem ritmu što je protivnik znao da iskoristi i u prvom kvartalu uglavnom bude u prednosti.Cole i Popović su svojim ulaskom donijeli prijeko potrebnu energiju i prednost gostiju je bila sve manja i manja. Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Igokee 46-43.

U drugom poluvremenu kao da je druga ekipa izašla na teren, Plavi su zaigrali mnogo agresivnije u odbrani, već pomenutim Cole i Popoviću su se priključili i ostali igrači i za 3 minuta naša ekipa je bila u prednosti. U tom periodu sjajan je bio Bitadze koji je sa nekoliko zakucavanja i poena pod faulom podigao publiku na noge. Treba istaći i rolu koju je imao Earl Clark, prije svega defanzivnu a uz to je i pogodio nekoliko šuteva na drugoj strani. Do kraja susreta prednost je samo rasla a publika je uživala u atraktivnim potezima naših momaka. Na kraju ubjedljivih 96-70 na debiju Jasmina Repeše pred domaćom publikom.

U našoj ekipi poeni su bili sjajno raspoređeni, Popović je bio najefikasniji sa 14 poena a istakli su se Suad  Šehović sa 13, Bitadze i Nikolić sa po 12 dok je Cole uz 11 poena imao i 6 asistencija. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Zubčić i Anđyšić sa po 17 poena.

Naredni meč košarkaši Budućnost VOLI igraju u okviru 17. kola Evrolige kada će gostovati ekipi Maccabi FOX Tel Aviv u srijedu 9. januara.