Poraz u Milanu
slika 03.01.2019. 22:54 h
U 16. kolu Evrolige košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz od ekipe AX Armani Exchange Olimpia Milan.

Košarkaši Budućnost VOLI nijesu uspjeli da zabilježe prvu pobjedu na gostivanju u Evroligi. Na debiju trenera Jasmina Repeše naša ekipa je poražena od AX Armani Exchange Olimpia Milan rezultatom 111-94.  Start meča obilježio je nestvarno dobar šut za tri poena domaćina, čiji su igrači u prvih 10 minuta pogodili 7 trojki iz 8 pokušaja. Prednjačio je Kuzminkas sa 4 pogotka sa distance, što je domaćinu donijelo prednost od 14 razlike uz 36 postignutih poena.

Plavi su u drugu četvrtinu ušli sa više energije, zaigrali agresivnije u odbrani i polako počeli da smanjuju razliku. Posebno su se istakli Cole i Bitadze za čiju pick and roll igru odbrana domaćina nije imala rješenja. Disciplinovanom igrom i malim brojem izgubljenih lopti Plavi su dobili drugu četvrtinu ali se na poluvrijeme otišlo sa 11 poena minusa.

U drugom poluvremenu se nastavilo u brzom ritmu što je više odgovaralo ekipi iz Milana pa naša ekipa i pored solidne igre nije uspijevala da uhvati rezultatski priključak. I u posljednjem kvartalu košarkaši Budućnost VOLI su parirali protivniku ali se čini da su prva četvrtina i čak 36 primljenih poena odlučili pobjednika, Plavi do kraja nijesu imali snage da uhvate rezultatski priključak. Odličnu partiju u našim redovima pružili su Bitadze sa 23 poena i 8 skokova i Cole sa 17 poena i 6 asistencija. Pobjednika je predvodio nekadašnji član naše ekipe Vladimir Micov sa 20 poena i 5 uspješnih dodavanja.

Novu priliku da upišu prvu pobjedu na gostujućim parketima u Evroligi Plavi će imati u srijedu 9. januara, kada će u okviru 17. kola igrati protiv ekipe Maccabi FOX Tel Aviv.