Poraz u derbiju ABA lige
slika 30.12.2018. 21:18 h
Plavi su doživjeli poraz na gostovanju u Beogradu u derbiju protiv ekipe Crvene Zvezde.

U derbiju 13.kola ABA lige košarkaši Budućnost VOLI poraženi su od ekipe Crvena Zvezda rezultatom 86-72. Domaćin je bolje otvorio meč i sa nekoliko trojki stekao prednost u ranoj fazi prve četvrtine. Plavi nijesu imali odgovor na agresivnu odbranu domaćina pa je Crvena Zvezda na kraju prvog kvartala imala 12 poena prednosti. Na startu druge četvrtine naši momci su sa nekoliko pogođenih šuteva povratili samopouzdanje i polako počeli da stižu prednost domačina. Da nije bilo nekoliko defanzivnih propusta Plavi bi imali i manji zaostatak od 6 poena na poluvremenu. Početkom drugog poluvremena uslijedio je najbolji period igre našeg tima,fantastična odbrana uz nekoliko trojki donijeli su prednost šampionu ABA lige od 63-55. Ipak uslijedila je serija Crvene Zvezde od 16-0 koja je,ispostaviće se odlučila pobjednika. Ponovo je u našim redovima blistao Noris Cole koji je postigao 21 poen,istakli su se još Gordić sa 14, odnosno Bitadze sa 12 poena. Domaćina je do pobjede predvodio Perperoglou sa 23 postignuta poena.

Naredni meč naša ekipa igra u okviru 16.kola Evrolige gostovati ekipi Armani Exchange Olimpia Milan, taj duel je na programu u četvrtak 3.januara.