Pad u posljednjoj četvrtini
slika 28.12.2018. 22:49 h
Košarkaši Budućnost VOLI poraženi u 15.kolu Evrolige na gostovanju u Minhenu.

Košarkaši Budućnost VOLI nijesu uspjeli da upišu prvu pobjedu na gostujućem parkrtu u Evroligi. Plavi su u Minhenu poraženi od ekipe Bajerna rezultatom 93-88. Od starta se vidjelo da je naša ekipa raspoložena za igru, sjajna defanziva i još bolji protok lopte ulili su dodatno samopouzdanje šampionu ABA lige. Za odbranu domaćina nerješiva je bila pick and roll igra Cole-Bitadze. Gruzijski centar je dominirao pod koševima, čak tri puta je pogodio uz faul a ostvarena je i timska dominacija u skoku, Budućnost VOLI je nakon prvog poluvremenu imala 11 skokova više,isto toliko je iznosila i razlika u poenima na kraju prvog poluvremena. U trećoj četvrtini Plavi su rano ispunili bonus što je uslovilo nešto mekšu odbranu na koju se nadovezao fantastičan šut za tri poena domaćina, prije svih Hobbs-a koji je u trećem kvartalu pogodio čak četiri trojke. Ipak nalete Bajerna odbijao je večeras sjajni Cole, koji nije imao promašaj kada je šut za dva poena u pitanju. Čini se da mu je u posljednjem kvartalu nedostajala podrška saigrača, domača ekipa je nastavila da pogađa i sredinom četvrtine stekla ispostaviće se nedostižnu prednost. I pored sjajne igre u većem dijelu meča Plavi su ostali bez prve pobjede u gostima u Evroligi. Treba istaći sjajan debi koji je imao Noris Cole, predvodio je našu ekipu sa 27 poena i 6 asistencija, sjajno ga je pratio Bitadze - strijelac 17 poena. U ekipi iz Minhena bolji od ostalih bili su Williams sa 21 poenom kao i već pomenuti Hobbs sa 14 poena.

U nedjelju 30.decembra Plave očekuje veliki derbi ABA lige, u okviru 13.kola naša ekipa će u Beogradu gostovati Crvenoj Zvezdi. Početak duela zakazan je u 19 časova.