Poraz od velikog rivala
slika 20.12.2018. 21:56 h
Košarkaši Budućnost VOLI poraženi od vicešampiona Evrope.

Košarkaši Budućnost VOLI su poraženi u 14.kolu Evrolige od ekipe Fenerbahce BEKO Istanbul rezultatom 65-89. Viceprvak Evrope je bolje otvorio meč, prije svega ostvarivši prednost u unutrašnjoj igri. Naša centarska linija je imala puno problema da na niskom postu sačuva rivale što je uslovilo brojne rotacije spoljnih igrača i ostavljalo mnogo otvorenih šuteva, koje su gosti uredno pogađali. Pet trojki  i čak šest ofanzivnih skokova   je rezultiralo prednošću gostiju od 6 razlike na kraju prve četvrtine. Ulaskom Coty Clarke igra Budućnost VOLI se stabilizovala, prije svega defanzivno, ostvarena je i kontrola skoka pa su Plavi počeli da stižu prednost gostiju.  Sa nekoliko pogođenih šeteva Jackson-a ekipa je dobila dodatno samopouzdanje i preuzela vođstvo. Ipak Sloukas pogađa trojku i na poluvrijeme se odlazi u rezultatskom egalu. Turska ekipa je početkom treće četvrtine podigla nivo agresivnosti u odbrani i time natjerala našu ekipu na čak 5 izgubljenih lopti i većinu njih kažnjavala lakim poenima. Posebno je bio raspoložen Vesely koji je u trećem kvartalu postigao 12 poena. Upravo je toliko iznosila razlika nakon 30 minuta igre. Gosti su nastavili u istom ritmu, fantastično ih je služio šut za tri poena, na kraju su meč završili sa 15 pogođenih trojki. I pored sjajne podrške sa tribina tokom svih 40 minuta naša ekipa nije imala snage da se vrati u meč.
Ponovo je strijelce u našim redovima predvodio Earl Clark sa 15 poena i 3 skoka, kod gostiju istakla se centarska linija, Vesely sa 19 i Lauvergne sa 17 poena su bili bolji od ostalih u pobjedničkoj ekipi.

U okviru 15.kola Evrolige Plavi će gostovati ekipi FC Bayern Munich 28. decembra. Kada je ABA liga u pitanju naš tim gostuje ekipi Krka Novo Mesto u ponedjeljak 24.decembra

Aleksandar Džikić je izjavio:

Svaka čast Fenerbahčeu, bolji su tim, vjerovatno jedan od dva ili tri najbolja u Evropi. U prvom poluvremenu smo bili tu, skoro cijelu treću četvrtinu ali onda nismo uspjeli da pratimo njihov intezitet igre. To je vrlo prosto. Nama će koristiti slobodan dan u petak.