Plavi bez šanse u Istanbulu
slika 18.12.2018. 19:38 h
U okviru 13.kola Evrolige naša ekipa je poražena na gostovsnju u Istanbulu.

Košarkaši Budućnost VOLI nijesu uspjeli da zabilježe prvu pobjedu na gostujućem terenu u Evroligi. Plavi su u okviru 13.runde poraženi od Anadolu Efes Istanbul rezultatom 106-68 . U prvom poluvremenu naša ekipa je držala priključak zahvaljujući prije svega Clark-u koji je bio nezaustavljiv za protivničku odbranu. Domaćin je  pogađao iz svih pozicija pa je naša ekipa uprkos dobrom napadačkom izdanju pored 41 postignutog poena imala 8 poena zaostatka na poluvremenu. Kapiten Šehović je pogodio trojku uz faul na startu treće četvrtine i činilo se da Plavi hvataju priključak. Ipak košarkaši Anadolu Efes Istanbul su nastavili da pogađaju trojke i ubrzo stekli nedostižnu prednost. Sjajan šut domaćina i nešto lošija odbrana na perimetru naše ekipa uslovili su ubjedljiv poraz. Čini se da je i serija putovanja uticala na energiju tima. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Earl Clark sa 21 poenom dok je pobjedničku ekipu predvodio Beaubois sa 22 poena.

Priliku da poprave utisak Plavi će imati već u četvrtak 20.decembra kada u Moraču gostuje KK Fenerbahce BEKO Istanbul.

Aleksandar Džikić:

Čestitke Anadolu Efesu, posebno na načinu igre u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu, osim nekih grešaka u tranziciji bili smo ok ali u drugom poluvremenu smo igrali bez energije i fokusa. Protiv veoma iskusne ekipe kao što je Efes ne možete igrati na taj način i izgubite 30 razlike drugo poluvrijeme. Istina je da su bolji tim ali ne mogu da razumijem da se ne borimo do kraja i izgubimo 30 razlike u 20 minuta. To se ne smije desiti.