Prekinut niz pobjeda u ABA ligi
slika 16.12.2018. 21:43 h
KK Budućnost VOLI poražena od KK Cibona u 11. kolu ABA lige.

Nakon šest vezanih pobjeda košarkaši Budućnost VOLI doživjeli su poraz na gostovanju u Zagrebu od KK Cibona rezultatom 83-77. Nakon ovog poraza naša ekipa zauzima drugo mjesto na tabeli sa 8 pobjeda i 3 poraza. U prvih 20 minuta se igrala izjednačena utakmica, gdje niko od rivala nije uspio da napravi značajniju razliku. Početkom treće četvrtine naši momci su zaigrali nešto bolje i stekli 11 poena prednosti. Domaćin je brzo uspio da se vrati u meč i preokrene rezultat. Četvrtinu je zatvorio Jackson trojkom uz faul nakon kojeg nije realizovao dodatno slobodno bacanje. U posljednjoj dionici Plavi nijesu imali snage da preokrenu utakmicu, čini se da je naporno putovanje sa Kanarskih ostrva ostavilo traga. Uzroke poraza treba tražiti i u velikom broju promašenih slobodnih bacanja, naša ekipa je bila čak 9 puta neprecizna sa linije penala. Sjajnu partiju pružio je Nemanja Gordić sa 18 poena i 7 asistencija, u našoj ekipi još su dvocifren učinak ostvarili Clark i Jackson sa po 13 poena. Domaću ekipu je do pobjede predvodio Markota sa 23 poena.

Našu ekipu novi meč očekuje već u utorak 18.decembra kada će u okviru 13.kola Evrolige gostovati ekipi KK Anadolu Efes Istanbul.

Aleksandar Džikić:

Čestitam Ciboni, oni generalo imaju tu petorku koja igra široko sa Markotom na 4 ili 5. Mi smo to preuzimali i na kraju jednostavno nismo bili dovoljno koncentrisano u odbrani 1 na 1. Sa druge strane promašivali smo otvorene tj. neforsirane šuteve.

Nemanja Gordić:

Mislim da smo odigrali loše u odbrani prije svega i dozvolili Ciboni veliki broj lakih poena iz čega su se razigrali. Nismo smjeli da dozvolimo da pogađaju spolja jer je Cibona jako iskusna ekipa. U trećoj četvrtini smo imali priliku da prelomimo meč kada smo poveli 11 razlike ali nismo uspjeli, oni su se vratili, povratili samopouzdanje i na kraju nas zasluženo pobijedili.