Plavi bez snage u Atini!
slika 30.11.2018. 22:11 h
Poraz naše ekipe u 10.kolu Evrolige od KK Olympiacos Piraeus

Košarkaši Budućnost VOLI nisu uspjeli da ponove sjajna izdanja iz prethodnih utakmica. Doživjeli su poraz u 10.kolu Evrolige od KK Olympiakos Piraeus rezultatom 92-70. Naša ekipa je igrala veoma dobro tokom prvih 20 minuta i držala rezultatski priključak. Ipak, u trećoj četvrtini se čini da su momci Aleksandra Džikića ostali bez snage, što je domaća ekipa iskoristila i treću dionicu riješila u svoju korist rezultatom 32-14. Jedan od glavnih uzroka poraza treba tražiti u lošem procentu šuta za tri poena. Strijelce u našoj ekipi su predvodili Clark sa 15, Gordić 14  i Jackson sa 12  poena. U pobjedničkoj ekipi se istakao Leday sa 28 poena.

U narednom kolu Evrolige Plavi će u Morači ugostiti KK Barcelona Lassa u četvrtak 6. decembra.