Nova pobjeda u Morači!
slika 18.11.2018. 20:49 h
Ekipa KK Budućnost VOLI je u 8.kolu ABA lige pobijedila KK Partizan NIS rezultatom 75-71.

Treća uzastopna pobjeda naše ekipe! Plavi su sjajnom igrom tokom svih 40 minuta savladali KK Partizan NIS i zabilježili šestu pobjedu u ABA ligi. Predvođeni Earlom Clarkom koji je postigao  20 poena naši momci su kontrolisali meč od samog starta i protivnika ostavili bez šanse za trijumf. U gostujućoj ekipi iz Beograda najefikasniji je bio Janković sa 15 poena.

Našu ekipu očekuju nova iskušenja u Evroligi, prvo 21.novembra gostuju ekipi Khimki Moscow Region dok u petak 23.novembra u Moraču dolazi ekipa CSKA Moscow.

Izjave trenera nakon utakmice:

Aleksandar Džikić, trener KK Budućnost VOLI:

Čestitaću timu Partizana na stvarno dobroj igri. Svih 40 minuta su bili u igri za trijumf. Pravili su greške, kao i mi. To je tim koji će se boriti za titulu, želim da javnost zapamti ove riječi. Najzadovoljniji sam činjenicom da smo se energijom uspjeli da se dignemo nakon evroligaškog trijumfa. Uporedio bih ovaj meč sa duelom sa Cedevitom, koja se nije završila onako kako smo očekivali. Sada smo igrali pametnije, čvršće. Znači nam takva pobjeda, više igračima nego meni lično. Sve je lakše kada se pobjeđuje. Promijenili smo način igre, to nas mnogo otvara i tad smo prilično neprijatni u napadu. To naravno neće moći protiv ekipa koje imaju, na primjer, Odža i Cirbesa pod košem.