Poraz nakon velike borbe!
slika 18.10.2018. 22:01 h
KK Budućnost VOLI poražena u 3.kolu Evrolige od Maccabi FOX Tel Aviv rezultatom 68-78 (16-14; 25-20; 21-24; 6-20)

Iako to konačan rezultat ne pokazuje KK Budućnost VOLI posle velike borbe poražena je od Maccabi FOX Tel Aviv u 3.kolu Evrolige rezultatom 68-78. Naša ekipa je uglavnom vodila tokom prve tri četvrtine ali su gosti izborili pobjedu sjajnom igrom u posljednjoj dionici. U redovima Plavih najefikasniji su bili Edwin Jackson sa 13, te Alen Omić i Nemanja Gordić sa po 12 poena. Pobjedničku ekipu je predvodio Wilbekin sa 28 poena.

Statistiku sa meča možete pogledati OVDJE.

U narednom kolu Evrolige naša ekipa će gostovati Real Madridu 25.oktobra.

Aleksandar Džikić, trener Budućnost Volija je izjavio:

Makabi je zaslužio čestitke, vidjeli ste kako su dobro završili meč. Nema mnogo filozofije, moramo da nastavimo da radimo. Bilo je i više od 30 minuta dobre igre, ali desilo se što se desilo. Ne može da se promijeni, šta je tu je, kraj priče. Moramo da naučimo da završimo mečeve. Oni su završavali na obruču, mi ne. Vrlo je jednostavno. Evidentno je da napredujemo, ali mnogo je teško ,,za glavu“ kad gubite u nizu. Bacamo se, ,,glavom u tribine“, borimo se... Makabi je mnogo dobar tim, to je moje skromno mišljenje. Nema puno Vilbekina u Evropi, sličnih njemu. Na suđenje nemam komentar, ćutim, igraću se ,,kamene face“. Mi smo novi ovdje, nakon dugo vremena u Evroligi. Sve je to normalno. Kad igra 12 igrača to je puno, kad igra deset to je malo - kad gubite. Pred utakmicu sam saznao da Ivanović ne igra, ali neću da pričam o tome.