Tijesan poraz u Istanbulu!
slika 16.10.2018. 21:54 h
U drugom kolu Evrolige KK Budućnost VOLI poražena od Darussafaka Tefken Istanbul rezultatom 71-63.

Tijesan poraz naše ekipe u Istanbulu. Plavo bijeli su bili blizu ali je pobjeda izmakla u poslednjem
minutu. Rezultat na kraju meča 71:63 (14:25, 25:10, 14:14, 18:14) za domaćina.
Budućnost VOLI je odlično otvorila meč, nakon prvih 10 minuta naš tim je vodio 11 poena razlike. U drugoj četvrtini domaćini su igrali odličnu odbranu, preokrenuli rezultat i vodili na poluvremenu 4 poena razlike (39:35).

U drugom poluvremenu vidjena je velika borba i energija na obije strane. Naša ekipa je ispustila prednost, 5 minuta do kraja meča naši momci su vodili 60:57 da bi 3 minuta do kraja bilo 62:62. U poslednjih 3 minuta domaća ekipa je bila snalažljivija i odnijela pobjedu.
Najefikasniji u ekipi KK Budućnost VOLI bili su Gordić i Earl Clark sa 11 poena, Ivanović sa 10, Edwin Jackson sa 9 poena. Craft je upisao 4, Clark i Ivanović 3 asistencije.
U ekipi Darussafaka-e najefikasniji je bio Peiners sa 15 poena dok je Kidd postigao 12 poena.
KK Budućnost VOLI sledeći meč igra protiv Maccabi Fox Tel Aviv u četvrtak, 18.10.2018. godine od
20:00h.

Džikićeva izjava nakon meča:

"Čestitam Daçki, mislim da smo tokom nekih djelova utakmice igrali odlično. Znali smo  da tako mora biti na mitingu. Dobri smo kada se krećemo sa loptom, ali to nismo uradili, to je tako jednostavno. Naše razočarenje u napadu se vidjelo u našoj odbrani. Dozvolili smo previše koševa iz reketa, pred kraj utakmice je smo bili dobri ali nismo  uspjeli da završimo kako treba. Ovaj meč je gotov, naučili smo dosta od njega i nastavljamo dalje."